Polka walczy o nagrodę tzw. nauczycielskiego Nobla

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2018 11:46
Barbara Zielonka to najbardziej znana polska nauczycielka. Kobieta znalazła się w czołówce najlepszych nauczycieli Europy i walczy o najbardziej prestiżową nagrodę, tzw. nauczycielskiego Nobla, przyznawaną najbardziej cenionym nauczycielom z całego świata.
Audio
  • Jaki powinien być dobry nauczyciel? (Cztery pory roku/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

Sukces Barbary Zielonki dał początek dyskusji na temat tego, jaki powinien być dobry nauczyciel. Zdaniem Barbary Zielonki, jednym z wyznaczników jest otwarcie na nowe technologie. Kobieta chce pokazać uczniom, jak wielką rolę odgrywa sieć i udowodnić im, że klasa nie zamyka się w czterech ścianach.

– Uważam, ze więcej zyskujemy używając tych urządzeń niż rezygnując z nich, ponieważ celem dobrej szkoły jest przygotowanie młodego człowieka na wyzwania rynku pracy. Korporacje zatrudniają ludzi z całego świata, dlatego tak ważne jest, aby młode pokolenie wiedziało i rozumiało, na czym polega współpraca z nimi – powiedziała Annie Dudzińskiej.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Roman Czejarek

Reporterzy: Patryk Bedliński, Anna Dudzińska

Gość: Barbara Zielonka (nauczycielka)

Data emisji: 4.10.2018

Godzina emisji: 9.12

abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Bezpieczna droga do szkoły

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2018 12:51
Wielu uczniów dojeżdża do szkoły autobusem. Niestety okazuje się, że nie wszystkie pojazdy spełniają podstawowe wymogi bezpieczeństwa. Co należy zrobić, żeby to zmienić?
rozwiń zwiń