X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nie lekceważ gorączki u dzieci

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2018 15:12
Gorączka u dzieci i u dorosłych to dwie zupełnie inne rzeczy. Dziecko z gorączką wymaga intensywnych badań i stwierdzenia przyczyny pogorszenia stanu zdrowia.
Audio
  • Gorączka u dzieci i porady w doborze termometrów (Cztery pory roku/Jedynka)
Termometr elektroniczny
Termometr elektronicznyFoto: guvo59/pixabay

Gorączka u dzieci potrafi być groźna, gdyż maluchy nie mają jeszcze dobrze wykształconego układu odpornościowego. Może dojść do przegrzania organizmu i w efekcie do drgawek oraz niedotlenienia mózgu.

Takie drgawki to zupełnie coś innego niż dreszcze, jakie przytrafiają się dorosłym. - Na ogół dziecko, u którego wystąpią drgawki jest hospitalizowane - mówi pediatra, dr Grażyna Jędrzejczyk. Dlatego dobrze mieć w domu środki zwalczające gorączkę i podać je dziecku. Zaś dreszcze u dorosłych to sygnał, że coś złego zaczyna się w organizmie dziać i jest stan podgorączkowy, ale zagrożenia zdrowia nie powinno być.

Jakie środki przeciwgorączkowe najlepiej podać dziecku i w jakich dawkach? Jakie sposoby naszych babć można zastosować podczas gorączki? Czy dziecko z gorączką trzeba dogrzać, żeby się wypociło, czy raczej odkryć?

W audycji wyjaśniamy też dlaczego wycofano ze sprzedaży dokładne termometry rtęciowe, radzimy jaki termometr wybrać, i które są z nich najlepsze. Mówimy także, w którym miejscu ciała najlepiej mierzyć temperaturę i dlaczego ucho nie jest najlepszym miejscem.

Posłuchaj całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Sława Bieńczycka

Gość: dr Grażyna Jędrzejczyk (pediatra)

Data emisji: 23.11.2018

Godzina emisji: 9.16

ag


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Czy gorączki należy się bać?

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2015 15:24
Jedni wpadają w panikę, chcą wzywać pogotowie lub jechać do szpitala. Inni machają tylko ręką twierdząc, że gorączka się zdarza i trzeba ją przeczekać.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Na czym polega udar mózgu?

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2018 16:20
- Udar jest bardzo rzadko chorobą samą w sobie, on wynika z jakiejś przyczyny - mówi prof. Dariusz Zbigniew Dudek z Collegium Medicum UJ.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pokarmy i ich walory zdrowotne

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2018 11:53
Zagadki naszym słuchaczom zadała Hanna Stolińska-Fiedorowicz, dietetyk kliniczny.
rozwiń zwiń