X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kontrola drogowa. Uważaj z nagrywaniem rozmowy z policjantem

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2018 11:24
Jednym z podstawowych obowiązków kierowcy jest pozostanie w samochodzie i czekanie na podejście policjanta. Jak tłumaczył mł. asp. Antoni Rzeczkowski, biorąc pod uwagę, że kontrole odbywają się najczęściej na poboczach ruchliwych dróg, chodzi tu zarówno o bezpieczeństwo kontrolowanego kierowcy, jak i policjanta.
Audio
  • Co wolno policjantowi a co kontrolowanemu kierowcy? (Cztery pory roku/Jedynka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Photographee.eu

Mundurowy ma obowiązek rozpocząć rozmowę z kierowcą od przedstawienia się, podania stopnia oraz jednostki, do której należy. Z kolei kontrolowany musi wypełniać wszystkie polecenia policjanta. Co należy mieć przy sobie podczas kontroli? – Przepisy się zmieniły i w tej chwili mamy obowiązek posiadać przy sobie tylko prawo jazdy. Nazwisko właściciela pojazdu, ważność badania technicznego czy polisy ubezpieczeniowej policjanci sami sprawdzają w systemie – tłumaczył gość audycji.

Czasem zdarza się jednak, że kierowca ma wątpliwości co do zachowania osoby przeprowadzającej kontrolę. Jakie kroki dozwolone przez prawo można wtedy podjąć? – Można nagrać taką rozmowę, natomiast ja podchodziłabym z bardzo dużym dystansem do tego rodzaju samoobrony - powiedziała mec. Agnieszka Bagieńska-Petryka.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Roman Czejarek

Reporter: Maciej Walecki

Gość: mł. asp. Antoni Rzeczkowski (Komenda Główna Policji), mec. Agnieszka Bagieńska-Petryka (prawnik)

Data emisji: 29.11.2018

Godzina emisji: 09.10

abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Opony zimowe. Konieczność czy fanaberia?

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2018 12:15
Zima to najtrudniejszy okres dla kierowców. Co roku, kiedy temperatura spada poniżej 10 stopni Celsjusza, wraca dyskusja czy wymiana opon letnich na zimowe jest niezbędna. A może jeździć cały rok na oponach uniwersalnych? 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Międzyrzecz - rejon bunkrów i nietoperzy

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2018 12:09
Międzyrzecz na Ziemi Lubuskiej najbardziej znany jest z położonego na terenie gminy Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego (MRU) i tysięcy nietoperzy, które zimują w dawnych bunkrach. Ale to jeden z najstarszych ośrodków na terenie Polski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ile naprawdę zarabiamy?

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2018 13:27
Z danych GUS wynika, że w grudniu 2017 r. przeciętne miesięczne wynagrodzenie (brutto) wyniosło 4973,73 zł. Spowodowao to oburzenie wielu osób twierdzących, że w rzeczywistości Polacy zarabiają dużo mniej. 
rozwiń zwiń