Na czas wieczerzy telefon chowamy do biurka

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2018 11:28
Niepokoi już sam fakt, że trzeba o tym mówić. Zasady dobrego wychowania obchodzą nas coraz mniej, a przez to wieczerze wigilijne tracą swój uroczysty charakter. O tym, jak zachować się przy wigilijnym stole mówiła dr Irena Kamińska-Radomska.
Audio
  • Jak zachowywać się przy wigilijnym stole? (Cztery pory roku/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: adastra/Shutterstock

- Powyłączajmy telefony i skupmy się na rozmowie z tymi osobami, które siedzą przy stole, tak, by ten telefon nie przeszkadzał. Ludzie już nawet przestają zauważać, że używają tych telefonów – mówiła rozmówczyni Romana Czejarka.

spadochron spadochroniarz 1200.jpg
Ofiaruj prezent gwarantujący niezapomniane przeżycia

Wyrazem braku kultury jest również wysyłanie życzeń sms-em. Najgorsze są rymowane wierszyki, które mają jedynie rozbawić odbiorcę. Jednak w rzeczywistości taki sms może spowodować, że adresat poczuje się urażony. – Wiadomości, które zostały rozesłane na zasadzie "do wszystkich" to żadne życzenia. To po prostu zbywanie problemu. Jeżeli chcemy wysłać życzenia przez telefon to niech one będą indywidualne – apelowała dr Irena Kamińska-Radomska.

Kto powinien rozpocząć dzielenie opłatkiem? Czy równouprawnienie ma tu jakieś znaczenie? O tym w nagraniu rozmowy. Zachęcamy do wysłuchania.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Roman Czejarek

Gość: dr Irena Kamińska-Radomska (Protocol School of Poland)

Data emisji: 20.12.2018

Godzina emisji: 9.16

abi

Czytaj także

Dietetycy załamują ręce. Żywimy się niezdrowo

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2018 13:38
Jemy szybko, rzadko i byle co, żeby tylko zaspokoić głód. To wbrew wszelkim zasadom dobrego żywienia. Tym bardziej, że takie fastfoodowe potrawy są pełne niezdrowych dodatków, w tym soli.
rozwiń zwiń