X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zwierzę to żywe stworzenie a nie prezent

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2018 14:09
Problem wraca co roku w okresie Bożego Narodzenia. W charakterze prezentu pod choinką nie tylko dzieci, ale i dorośli znajdują pieski, kotki, króliki lub inne zwierzęta. Radość trwa parę dni, a kłopot zaczyna się po świętach.
Audio
  • Trzeba się dobrze zastanowić, zanim przygarniemy zwierzę (Cztery pory roku/Jedynka)
  • Rozmowa z młodymi ludźmi, którzy chcieli mieć w domu psa (Cztery pory roku/Jedynka)
Pies w schronisku
Pies w schroniskuFoto: pixabay

W przedświątecznej euforii ludzie kupują, adoptują, lub biorą np. od sąsiada zwierzę. - Chyba nam się wyłącza jakaś klapka w mózgu, zaczynamy zupełnie na innych obrotach myśleć i nie zadajemy sobie pytania co będzie za miesiąc, dwa - mówi Magdalena Buszko z fundacji Viva.

Zwraca uwagę, że nie tylko dzieci są tak obdarowywane. Niektórzy potrafią sprezentować psa rodzicom, aby nie czuli się samotni, tylko nie zapytają czy rodzice mają taką potrzebę i czy będą mieli siły, aby co najmniej trzy razy dziennie wyjść z psem na spacer.

Dlatego schroniska w okresie przedświątecznym wstrzymują adopcje zwierząt, bo wiedzą, że większość z nich wróci za miesiąc, dwa, może za pół roku, bo wtedy zaczynają się wakacje. Zaś fundacje zaostrzają warunki adopcji i nigdy nie wydają zwierzaka bez wizji lokalnej. Mimo to trafiają się cały czas osoby, które oszukują.

Magdalena Buszko nadzieję widzi w edukacji młodych i zachęca szkoły, aby organizowały lekcje w schroniskach. - Schroniska przyjmują dzieciaki bardzo chętnie, bo to jest właśnie nasza przyszłość, przyszłość jest w dzieciakach - mówi gość Jedynki.

Czy wyrzucenie zwierzęcia z domu jest karalne? Jakie wytłumaczenie najczęściej podają osoby, które chcą zwrócić zwierzę do schroniska? Posłuchaj nagrania całej rozmowy oraz sondy wśród młodych ludzi, którzy chcieli mieć psa

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Roman Czejarek

Gość: Magdalena Buszko (Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt VIVA, koordynator kampanii Zaginął Dom)

Data emisji: 20.12.2018

Godzina emisji: 10.45 i 11.15

ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Puste schronisko". Dzieci prowadzą akcję adopcyjną psów

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2018 16:30
Uczniowie szkoły podstawowej w Bodzanowie koło Płocka mają wielkie serca. W ramach akcji "Puste schronisko" szukają domów dla porzuconych psów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Relacja dziecko-pies a zdrowie

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2018 14:00
- Badania naukowe pokazują, że jeżeli mówimy o relacji ze zwierzęciem i wpływie psa czy kota na rozwój emocjonalny dzieci, to największe korzyści odnoszą dzieci poniżej 6 roku życia i powyżej 10 roku życia - mówi w "Pigułce na zdrowie" dr n. wet. Małgorzata Głowacka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przyjazny kąt dla zwierząt w naszym mieszkaniu

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2018 23:59
Warto przygotować w naszym domu miejsce dla naszych podopiecznych, psa, kota chomika, świnki morskiej czy ptaków w klatce. Bezpieczny kącik, w którym będą się dobrze czuły. Posłuchajcie jak to zrobić.
rozwiń zwiń