X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy przedszkole może odmówić opieki w przerwie świąteczno-noworocznej?

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2018 15:02
W przerwie świąteczno-noworocznej szkoły są pozamykane na cztery spusty, a przedszkola często odmawiają opieki nad dziećmi. Czy to na pewno zgodne z przepisami? Co mają zrobić rodzice, którzy między świętami a Nowym Rokiem muszą iść do pracy?  
Audio
  • Andrzej Kulmatycki o opiece świąteczno-noworocznej (Cztery pory roku/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: tolmacho/Pixabay

- Przedszkole publiczne jest placówka nieferyjną, co oznacza, że w zasadzie pracuje non stop - tłumaczył Andrzej Kulmatycki, rzecznik Kuratorium Oświaty w Warszawie. - Może ustanowić przerwy w swoim funkcjonowaniu, ale obowiązują pewne procedury, które nie pozwalają podjąć decyzji o zamknięciu przedszkola tak z dnia na dzień. Te przepisy obowiązują na terenie całego kraju - tłumaczył gość audycji.

W szkole sytuacja wygląda nieco inaczej. Dyrekcja nie ma obowiązku zapewnienia opieki w dni wolne od nauki, ale jeśli rodzice o nią poproszą, to szkoła może ją zorganizować. - To nie jest czas wolny dla nauczycieli. To czas wolny od zajęć dydaktycznych dla uczniów, a nauczyciele pozostają w tzw. gotowości do pracy - dodał.

Czy takie same zasady obowiązują również w czasie przerwy wakacyjnej? O tym w nagraniu rozmowy. Zachęcamy do wysłuchania.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Roman Czejarek

Gość: Andrzej Kulmatycki (rzecznik Kuratorium Oświaty w Warszawie)

Data emisji: 28.12.2018

Godzina emisji: 11.14

abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jak przekonać dziecko do przedszkola?

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2017 12:30
Jak opanować płacz malucha oraz stres rodziców? Jak żegnać się przed przedszkolem i szkołą, żeby ułatwić dziecku rozstanie?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Złote pióra, tablety - drogie prezenty na Dzień Nauczyciela

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2017 12:08
- Szkoda, że rodzice, którzy organizują takie akcje, "zrzutki", lub się do nich przyłączają, nie pomyślą sobie, jaki komunikat przekazują swoim dzieciom na dalszą drogę życiową - powiedziała w radiowej Jedynce psycholog dr Aleksandra Piotrowska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pomagajmy zwierzętom w zimie, ale z głową

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2018 15:20
Robi się chłodniej lub wręcz zimno i powraca odwieczny temat - dokarmiać zwierzęta, czy zostawić je w spokoju? A jeżeli dokarmiamy zwierzęta, to jak to robić, żeby - nawet kierując się odruchem serca - nie zaszkodzić im?
rozwiń zwiń