Jeśli chcesz kupić sprzęt RTV to najlepiej teraz

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2018 16:27
Na przełomie roku sklepy kuszą promocjami pod hasłem "wietrzenia magazynów". Są znaczące promocje lub obniżki cen na kolejne przedmioty po to, żeby klient kupił ich jak najwięcej. A im produkt większy, tym atrakcyjniejsza obniżka.
Audio
  • Na co zwracać uwagę przy kupnie nowego telewizora? (Cztery pory roku/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Andrey_Popov/shutterstock

- To nie żart - mówi Kuba Marcinowicz, ekspert ds. elektroniki domowej. Chodzi o zwolnienie jak największej ilości miejsca, aby na nim stanęły nowe przedmioty. Wyjaśnia, że w świecie elektroniki jest obecnie tak, jak w świecie motoryzacji. Konsumenci zwracają uwagę na model i rocznik sprzętu. Więc rocznik 2018 jest czyszczony, żeby zrobić miejsce rocznikowi 2019, choć funkcjonalnie niewiele te roczniki między sobą się różnią.

Dziennikarz radzi, żeby przed zakupem telewizora dobrze zastanowić się, jak sprzęt będzie wykorzystywany. Jeśli odbiornik zamierzamy podłączyć od tunera cyfrowej telewizji lub do sieci kablowej, to nie ma co rzucać się na model w technologii 4K. - Ale kiedy ktoś będzie telewizora używał do gry, to 4K jest jak najbardziej wskazane - podkreśla. Podobnie, jak wtedy, kiedy telewizor ma być podłączony do sieci internetowej za pomocą technologii Smart.

Co to jest technologia 4K? Dlaczego warto mieć telewizor w takiej technologii podłączony do internetu? Czy jest sens w pogoni za wielkością ekranu? Na co warto jeszcze zwrócić uwagę przy kupnie telewizora?

Posłuchaj całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Roman Czejarek

Gość: Kuba Marcinowicz (dziennikarz, ekspert ds. elektroniki domowej)

Data emisji: 28.12.2018

Godzina emisji: 9.20

ag

Czytaj także

Polak potrafi jak nikt inny. Wynalazcy, badacze i patenty

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2017 20:31
Mamy polskiego Edisona, Leonarda da Vinci z Galicji i szereg wynalazków w dziedzinie lotnictwa. - W ostatniej kategorii mamy tyle osiągnięć, że od razu moglibyśmy zagospodarować TOP 10 wyłącznie polskimi nazwiskami - mówi historyk techniki Piotr Zarzycki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Łowcy innowacji buszują wśród polskich wynalazków

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2018 19:48
Przewidywanie awarii dużych maszyn przemysłowych, co zabezpiecza przed stratami, produkcja oryginalnych dermokosmetyków i suplementów diety, czy też metoda bezinwazyjnego badania drożności żył i tętnic m.in. te polskie wynalazki wyłowili łowcy innowacji wspierani w ramach konkursu BRIdge Alfa Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wydajesz 200 zł lub więcej na prąd? Można te wydatki ograniczyć

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2018 11:58
Jeśli ktoś wydaje duże sumy na opłaty za energię elektryczną to powinien rozważyć zamontowanie własnej elektrowni. Są to panele fotowoltaiczne.
rozwiń zwiń