X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dla dobra dziecka zabezpiecz dom

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2019 14:57
Okazuje się, że najniebezpieczniejszym miejscem dla dzieci w wieku do 5 lat jest… rodzinny dom. Tam ulegają różnym wypadkom - poparzenia, zatrucia, urazy na skutek upadku lub uderzenia w jakiś mebel, porażenia prądem. 90 proc. wypadków można by było uniknąć, gdyby dom został odpowiednio zabezpieczony.
Audio
  • Zabezpieczenie domu w interesie małego dziecka (Cztery pory roku/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Iakov Filimonov/shutterstock

W całej Europie rocznie dochodzi do 42 tysięcy śmiertelnych wypadków, a dwa na trzy z nich wydarzają się w domu, który dla dziecka powinien być azylem. - U dziecka duże znaczenie ma instynkt poznawczy - mówi Karol Klos, inicjator programu "Bezpieczny Dom". Program jest realizowany we wspolpracy z policją.

Dziecko wszystkiego chce dotknąć, wszystko go interesuje. Karol Klos przekonuje, że nie unikniemy wypadków, guzów, czy siniaków, bo dziecko musi poznawać świat i nie może żyć w domu, jak w szklanej kuli. - Naszą rolą jako rodziców jest zapobieganie poważniejszym wypadkom, tragicznym w skutkach - podkreśla. Dlatego to rodzice powinni myśleć za dziecko.

Na co powinniśmy zwrócić uwagę przy zabezpieczaniu domu? Jak zapoznawać dziecko z życiem, żeby mu nie zaszkodzić? Jak zachowywać się z dzieckiem w kuchni?

Posłuchaj całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Sława Bieńczycka

Gość: Karol Klos (inicjator programu "Bezpieczny Dom")

Data emisji: 11.01.2019

Godzina emisji: 10.10

ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zaginęło dziecko - co robić?

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2017 13:50
Kilka dni temu Polskę zelektryzowała wiadomość o porwaniu 12-latki z Golczowa. Na szczęście dziecko zostało odnalezione przez policjantów, a cała sprawa wywołała dyskusję o bezpieczeństwie dzieci.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bezpieczna droga do szkoły

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2018 12:51
Wielu uczniów dojeżdża do szkoły autobusem. Niestety okazuje się, że nie wszystkie pojazdy spełniają podstawowe wymogi bezpieczeństwa. Co należy zrobić, żeby to zmienić?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Relacje między rodzeństwem

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2018 12:30
- Dzieci, które mają rodzeństwo, uczą się dzielić ze sobą, czasami poprzez konflikty - wyjaśnia Jacek Gientka z Poradni Psychologicznej "W stronę zmiany". - W konflikcie wypracowuje się wspólne stanowisko - dodaje.
rozwiń zwiń