X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Współcześni dziadkowie. Jacy są?

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2019 13:07
Z okazji dzisiejszego Dnia Babci i jutrzejszego Dnia Dziadka w "Czterech porach roku" mówiliśmy o tym, jak ich wizerunek zmienił się na przestrzeni kilkudziesięciu lat. 
Audio
  • Współcześni dziadkowie. Jacy są? (Cztery pory roku/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com

- Żyjemy w czasach, w których model starości się zmienia i o seniorach mówimy w bardziej aktywnych kontekstach - mówi w radiowej Jedynce kulturoznawca zajmujący się tematyką senioralną dr Karol Jachymek z Uniwersytetu SWPS. - Ale nie zapominajmy, że istnieje więcej niż jeden model starości. Zależy on od wielu czynników, takich jak chociażby model rodziny czy miejsce zamieszkania - dodaje. 

Gość Jedynki podkreśla, że ważne jest by nie wykluczać osób, które uwielbiają opiekować się wnukami i uważają, że jest to ich życiowa powinność. - Największą wartością naszych obecnych czasów jest to, że o starości możemy myśleć jako o takim etapie życia i takim zagadnieniu, które może być różne. Starość może mieć różne oblicza - zaznacza dr Karol Jachymek.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania. 

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Roman Czejarek

Gość: dr Karol Jachymek (Uniwersytet SWPS, kulturoznawca zajmujący się tematyka senioralną)

Data emisji: 21.01.2019

Godzina emisji: 09.12

kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Skąd wywodzi się Dzień Babci i Dzień Dziadka?

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2019 11:31
W te dwa dni okazujemy babciom i dziadkom wyjątkową wdzięczność za nauki, troskę, opiekę, a przede wszystkim za ich obecność. Mali wnukowie zapraszają dziadków na przedstawienia szkolne i wręczają laurki, a starsi składają życzenia, przynoszą kwiaty i upominki. Skąd się wzięły te tradycje?
rozwiń zwiń