X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jak skutecznie walczyć o alimenty?

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2019 14:19
Wysokość alimentów często nie zadawala rodzica wychowującego dziecko. Niesie to w konsekwencji nie tylko wiele konfliktów osobistych między rodzicami, którzy się rozstali, ale także prawnych. Co zrobić, aby w obliczu tego problemu nie czuć się poszkodowanym i wiedzieć jak zawalczyć o należyte świadczenia?
Audio
  • Gość Jedynki - Eliza Kuna, o kwestii niepłaconych alimentów. (Cztery pory roku/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com

Nierzadko słyszymy historie, że rodzic zobowiązany do płacenia alimentów zrywa kontakt z dzieckiem i byłym partnerem. - W polskiej mentalności zakorzeniło się pewne przeświadczenie, żeby unikać odpowiedzialności w kwestii płacenia alimentów na swoje dzieci, a bliscy takiej osoby bardzo często usiłują ją kryć. Wtedy pociągnięcie do odpowiedzialności osoby niepłacącej wydaje się bardzo trudne - mówi prawnik Eliza Kuna.

Optymistyczną informacją dla poszkodowanych w kwestii uzyskania alimentów jest fakt, iż w życie weszła nowelizacja prawna o bardziej zaostrzonym rygorze. - Zmieniła się kwestia karania co do rodziców zalegających z alimentami. Jeśli zaległość wynosi trzy miesiące, to konsekwencją takiego działania może być nawet pozbawienie wolności - ostrzega gość jedynki.

Czym są alimenty natychmiastowe i jak się o nie ubiegać? Jaką kwotę alimentów powinien płacić rodzic i od czego zależy wysokość tej kwoty? Jakie konsekwencje prawne grożą tym, którzy zwlekają z płaceniem na dzieci? Jakie rozwiązania wybrać, aby nie ocierać się o trudną procedurę sądową?

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Marta Januszewska

Goście: Eliza Kuna (prawnik)

Data emisji: 5.02.2019

Godzina emisji: 11.12

K.A/abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nowe standardy opieki okołoporodowej. Co się zmieniło?

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2019 12:54
1 stycznia 2019 r. wszedł w życie nowy standard organizacyjny - dokument, który w sposób kompleksowy obejmuje organizację opieki sprawowanej nad kobietą w okresie ciąży, porodu, połogu oraz nad noworodkiem. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Warto uczyć się wyrażania emocji, złości też

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2019 13:37
Każdy z  nas jest inny i każdy inaczej reaguje na różne sytuacje. Jedni tłumią emocje w sobie, inni wręcz odwrotnie, zachowują się ekspresyjnie, a w ostateczności potrafią wręcz rzucać talerzami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ubezpieczenia zimowe. Czy święty spokój jest drogi?

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2019 17:27
W obliczu wyjazdu na narty często zapominamy o bardzo ważnej kwestii, jaką jest ubezpieczenie. Jak się okazuje, tego typu niedopatrzenie może kosztować nas nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.
rozwiń zwiń