Kazachstan poza utartym szlakiem. Kraina gościnnością płynąca

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2019 16:55
Michał Witkiewicz to podróżnik, który kilkukrotnie był w Kazachstanie. Zdradza najbardziej emocjonujące punkty swoich podróży oraz mówi o tym, na jakich atrakcjach malowniczego kraju warto się skupić. 
Audio
  • Michał Witkiewicz o podróży do Kazachstanu. (Cztery pory roku/Jedynka)
Step w Kazachstanie
Step w KazachstanieFoto: Shutterstock.com/Aureliy

Czasami bywa i tak, że najbardziej odważni podróżnicy ryzykują życiem przez zatracenie się w przygodzie. - Postanowiłem przepłynąć rzekę Emba, która mieści się w północno - zachodnim Kazachstanie. Uzbrojony w wiedzę, że rzeka jest głęboka i długa wyruszyłem w samotną podróż. Z każdym przepłyniętym metrem rzeka była coraz płytsza, aż w końcu zamieniła się w suche koryto. Rozpoczęła się walka o życie, a pomocy udzielił mi przypadkowy kierowca - mówi Michał Witkiewicz.

Podróżnik zachęca do zwiedzania największego z miast Kazachstanu. - Ałmaty bardzo mi się podobają, a leżące u ich podnóża górskie pasmo Tien-szan robi ogromne wrażenie na turystach. Doświadczyłem tego, że Kazach to człowiek tak samo gościnny jak  Polak - twierdzi podróżnik.

Czym poruszać się po Kazachstanie? Co warto zobaczyć w kraju poza typowymi atrakcjami turystycznymi? Gdzie załatwić nocleg?

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Małgorzata Raducha

Gość: Michał Witkiewicz (Polski Klub Przygody)

Data emisji: 07.02.2019

Godzina emisji: 9.17

K.A


Czytaj także

Islandia kipiąca życiem

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2019 15:14
Wydawałoby się, że krótki dzień i długa noc, jakie zimą panują na Islandii powodują, że życie na wyspie zamiera. Nic bardziej błędnego. Noc spowijająca Islandię od września do końca marca powoduje, że mieszkańcy dopiero wtedy mają czas na rozwijanie swoich pasji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Termalne uzdrowienia - Węgry i Słowacja

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2019 12:20
Ciepłe kąpiele na Węgrzech, czy Słowacji, to nie tylko rozrywka dla całej rodziny, ale także ogrom walorów zdrowotnych. 
rozwiń zwiń