X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kradzież firmowego mienia. Od długopisu do dużego przekrętu?

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2019 10:22
Wynoszenie kartek do drukarki, długopisów, środków czystości, a w skrajnych sytuacjach - baz danych i dużych sum pieniędzy. Co jeśli pracownik okrada swojego szefa? Co w sytuacji gdy personel doświadcza niesprawiedliwości ze strony pracodawcy i próbuje sprytnie rekompensować sobie stratę?
Audio
  • Kradzież firmowego mienia (Cztery pory roku/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock, Minerva Studio

Czy wyniesie długopisu to kradzież? - Jest to na pewno wykroczenie. Jeśli świadomie wynosimy coś bez względu na to czy to kartka, czy długopis - jest to wykroczenie gdyż ma miejsce złamanie zasady, na którą pracodawca umówił się wraz z pracownikiem. Ważne jest budowanie relacji z pracownikiem, aby obie strony były zadowolone i żeby nie było potrzeby posuwania się do kradzieży - mówi w "Czterech porach roku" mecenas Katarzyna Ludwig.

Kradzież mienia pracodawcy często ma miejsce w sytuacjach, gdy pracownik czuje się niesprawiedliwie traktowany przez pracodawcę. - Jeśli doświadczamy straty w miejscu pracy, to jesteśmy skłonni samodzielnie zapewnić sobie zadośćuczynienie. Odgrywamy się w drobnych kwestiach na pracodawcy, który może być nieświadomy popełnianego błędu, zamiast zachować się dojrzale i porozmawiać z nim w cztery oczy - twierdzi socjolog dr Justyna Pokojska.

Czy drobne kradzieże w miejscu pracy są przestępstwem? W jaki sposób pracodawca może zabezpieczyć się przed kradzieżą? Jakie konsekwencje może ponieść osoba, która dokonuje poważnych wykroczeń, na przykład wynosi bazę danych poza obręb firmy?

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Roman Czejarek

Goście: dr Justyna Pokojska (socjolog, Uniwersytet Warszawski), Katarzyna Ludwig (prawnik)

Data emisji: 20.02.2019

Godzina emisji: 09.10

K.A/kh


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Przeziębienie. Czego unikać, aby nie paść jego ofiarą?

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2019 10:41
Zima to szczególnie niekorzystny czas dla nosa, gardła, uszu i zatok. Przeciągi, wychłodzenie, czy źle dobrane ubranie - to wszystko może sprzyjać rozwijaniu się infekcji w naszym organizmie. Co robić, aby uniknąć przeziębienia?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rak jądra. Bezbolesny nowotwór

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2019 20:15
Problem nowotworu jądra dotyka mężczyzn bez wględu na wiek, a silne objawy dopiero są zauważalne w momencie przerzutów do dalszych partii organizmu. Jak się badać samodzielnie i dlaczego nie warto zwlekać z wizytą u urologa?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Agresja nastolatków

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2019 13:32
Coraz częściej dorastająca młodzież szykanuje słabszych kolegów, dopuszcza się aktów przemocy, używa wulgarnego języka. 
rozwiń zwiń