Leczenie online, czyli leczenie na odległość

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2019 13:34
Kiedy zaczynamy odczuwać niepokojące dolegliwości, pierwsze co robimy, to zaczynamy identyfikować je z tym, co podaje internet. Wtedy dzieje się tak, że bóle migrenowe mogą urastać w naszych oczach do rangi guza mózgu, a my - bezgranicznie ufni forom internetowym, możemy padać ofiarą marketingowej manipulacji. 
Audio
  • Rozmowa z ekspertem o leczeniu się "online". (Cztery pory roku/Jedynka)
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: shutterstock.com

Internet jest źródłem, w którym możemy znaleźć objawy do każdej możliwej choroby, a niektóre strony oferują nawet testy, dzięki którym możemy zdiagnozować takie choroby, jak np. depresja. Jak się okazuje, nie każde internetowe źródło jest rzetelnym merytorycznie dostawcą wiedzy. Na co być szczególnie wyczulonym, jeśli poszukujemy porad dotyczących zdrowia w internetowym "misz-maszu"?

- Warto korzystać z portali tworzonych przez lekarzy, gdzie faktycznie mamy styczność z prawdziwym profesjonalizmem. Warto wystrzegać się tych stron, które tworzą osoby spoza branży medycznej , gdyż często kryje się za tym marketing promujący produkty różnorakich firm - ostrzega dr Anna Krysiukiewicz-Fenger

Jak rozważnie selekcjonować źródło wiedzy, jakim jest internet? Które ze stron medycznych są godne zaufania? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z naszym gościem.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Roman Czejarek

Gość:  dr Anna Krysiukiewicz-Fenger (pediatra, autorka książki „Co pan na to, doktorze z sieci?”)

Data emisji: 28.02.2019

Godzina emisji: 9.11

K.A/kh

Czytaj także

"Self - publishing", czyli jak samodzielnie wydać książkę

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2019 11:11
Wiele dobrych powieści kurzy się w szufladach w oczekiwaniu na łaskawą akceptację ze strony dużego wydawnictwa. Jak wziąć sprawę w swoje ręce i samodzielnie wydać książkę?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Profil zaufany to taki kluczyk, który wpuszcza nas do wirtualnego świata

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2019 15:40
- Wirtualny świat stwarza nam mnóstwo możliwości, daje wygodę, oszczędność czasu, możliwość załatwiania spraw nie tylko wtedy, kiedy urząd jest czynny, ale wtedy, kiedy my mamy czas - mówi Karol Manys z Ministerstwa Cyfryzacji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Smog. Dusi także naszą skórę

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2019 17:24
Mieszkańcy dużych miast są szczególnie narażeni na działanie smogu. Kaszel i uczucie dyskomfortu w drogach oddechowych, to chyba najczęściej odczuwane skutki zanieczyszczenia powietrza. Jednak należy pamiętać także o tym, że również skóra może paść ofiarą smogu. 
rozwiń zwiń