X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Proszę, przepraszam, dziękuję. Tylko, czy aż tyle?

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2019 14:41
Ustępowanie miejsca kobietom w ciąży, mówienie dzień dobry sąsiadom, życzliwość wobec niepełnosprawnym – kiedyś oczywistość, dziś już niekoniecznie. W jaki sposób wpajać dzieciom zasady dobrego wychowania, aby dzieci je zrozumiały i według nich postępowały?
Audio
  • Proszę, przepraszam, dziękuję. Tylko czy aż tyle? (Cztery pory roku/Jedynka)
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne)Foto: BlurryMe/shutterstock.com

Psycholożka Marta Żysko-Pałuba powiedziała, że dzieci uczą się poprzez naśladowanie - powielają zachowania rodziców, dziadków, nauczycieli. Jeżeli dorośli nie ustępują miejsca w autobusie kobietom w ciąży albo parkują na miejscach dla niepełnosprawnych, jest duże prawdopodobieństwo, że ich wychowankowie również nie będą widzieli w tym nic złego.

Marta Żysko-Pałuba powiedziała, jeśli na przykład rodzice chcą, by dziecko włączyło do słownika słowa proszę, przepraszam, dziękuję, sami powinni ich codziennie używać. – Dzieci muszą być skąpane w tych słowach: "pozbieraj proszę klocki", "dziękuję, że podałeś mi klocki" itp. Możemy też czasem poprzesadzać i nadużywać tych słów - mówiła.   

Jak duży wpływ na kulturę osobistą dziecka ma grupa rówieśnicza? Czy uczenie kultury poprzez dyscyplinę jest właściwe? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Roman Czejarek

Reporterka: Małgorzata Głogowska 

Goście: Marta Żysko - Pałuba (psycholog dziecięcy)

Data emisji: 6.03.2019

Godzina emisji: 9.15

abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zespół Tourette’a. Objawy, diagnoza, leczenie

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2019 12:38
- Zespół Tourette’a to schorzenie neuropsychiatryczne, które musi być zdiagnozowane przez 18. rokiem życia. Objawia się w intensywnych, przeszkadzających dziecku tikach głosowych i ruchowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie daj się oszukać! Nowa metoda "na skarbówkę"

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2019 12:23
Wyobraźnia oszustów nie zna granic, a i nasza nieuwaga również. Metody na tzw. "wnuczka" i "policjanta" już na tyle zrobiły się głośne, że potencjalne ofiary są bardziej nieufne. Wymyślono więc nową pułapkę - "na skarbówkę".
rozwiń zwiń