X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy wege mama urodzi zdrowe dziecko?

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2019 14:23
Coraz częściej dieta wegetariańska uważana jest jako nieodłączny element zdrowego stylu życia. Mamy udające się do ginekologów często słyszą, żeby jadły więcej wołowiny. Czy lepiej stosować się do zaleceń lekarza czy może jednak lepiej pozostać przy swoich wartościach ideologicznych, a zwierzęce białko uzupełniać warzywnymi zamiennikami?
Audio
  • Ekspertki o diecie podczas ciąży. (Cztery pory roku/Jedynka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/ Foxys Forest Manufacture

Gość audycji - Joanna Michnicka, która jest autorką bloga "Mama na roślinach" zdradza, że diecie wegańskiej pozostała wierna nawet w czasie ciąży. - W ciąży byłam nadal weganką, ale czułam się senna, więc udałam się do dietetyka, aby dowiedzieć się, jak skomponować dietę, aby była bardziej odżywcza zarówno dla mnie, jak i dla mojego dziecka - mówi autorka bloga. Jak się okazuje, we wszystkim najważniejsza jest równowaga. - Zrozumiałam, że moja dieta będzie zdrowa wtedy, kiedy będzie odpowiednio zbilansowana - dodaje Joanna Michnicka.

Stwierdzenie, że mięso w diecie jest niezastąpionym elementem zaczyna funkcjonować jako mit. - Dieta prozdrowotna charakteryzuje się zminimalizowanymi ilościami mięsa - twierdzi dietetyk Klaudia Wiśniewska. Co kryje się pod hasłem "zbilansowana dieta" i w jaki sposób można ten bilans zbudować? Czy ciąża mamy będącej na diecie pozbawionej mięsa i nabiału ma prawo rozwijać się prawidłowo?

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Marta Januszewska

Gość: Joanna Michnicka (autorka bloga "Mama na roślinach"), dietetyk Klaudia Wiśniewska (z Warszawskiego Uniwersytety Medycznego i Instytutu Żywności i Żywienia)

Data emisji: 19.03.2019

Godzina emisji: 10.42

K.A/abi


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jak skutecznie walczyć o alimenty?

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2019 14:19
Wysokość alimentów często nie zadawala rodzica wychowującego dziecko. Niesie to w konsekwencji nie tylko wiele konfliktów osobistych między rodzicami, którzy się rozstali, ale także prawnych. Co zrobić, aby w obliczu tego problemu nie czuć się poszkodowanym i wiedzieć jak zawalczyć o należyte świadczenia?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Depresja poporodowa. Kiedy nie jest to zwykły "baby blues"?

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2019 19:43
Rodzice z niecierpliwością wyczekują narodzin upragnionego dziecka. W momencie, gdy dziecko przychodzi na świat, wiele kobiet zaczyna borykać się z wachlarzem różnych, negatywnych emocji - począwszy od niewytłumaczalnego chronicznego smutku, a skończywszy na braku chęci do opiekowania się niemowlęciem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Napaść na tle seksualnym. Nie ma czegoś takiego jak nienormalna reakcja ofiary

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2019 13:56
- Ofiara nie zawsze zareaguje. I to nie znaczy, że akceptuje to, co się dzieje, tylko po prostu jest zamrożona, ciężko jej zareagować i potrzebuje pomocy – mówiła psycholog kliniczna dr Agnieszka Bratkiewicz.  
rozwiń zwiń