X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ubezpieczenie samochodu. Co warto wiedzieć?

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2019 13:42
Wydatki związane z posiadaniem samochodu często spędzają sen z powiek. Jednym z nich jest ubezpieczenie. Jak wybrać odpowiednie?
Audio
  • Rozmowa z ekspertem o ubezpieczeniach samochodowych (Cztery pory roku/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

Ekspert ds. komunikacji i edukacji Biura Rzecznika Finansów Marcin Jaworski mówi w "Czterech porach roku", że ubezpieczenie AC nie jest przymusem, ale warto je posiadać. - Jeśli mówimy o autocasco, to pamiętajmy o tym, że dzięki temu ubezpieczeniu mamy prawo do naprawy samochodu w autoryzowanych stacjach obsługi, co jest sporym udogodnieniem - zaznacza.

Co w sytuacji, gdy ubezpieczyciel wyceni koszty naprawy auta na zupełnie inną kwotę, niż rzeczoznawca? - Tego typu problemy pojawiają się bardzo często, dlatego rzecznik finansowy od pewnego czasu chce zaangażować niezależnego rzeczoznawcę, który będzie wyceniał szkody. To powinno rozwiązać problem - twierdzi gość Jedynki.

Czym jest "udział własny" w poniesionej szkodzie? Na co zwracać uwagę przy wyborze firmy i ubezpieczenia? Dlaczego odszkodowanie nie zawsze pokrywa straty? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Roman Czejarek

Gość: Marcin Jaworski (ekspert ds. komunikacji i edukacji Biura Rzecznika Finansów)

Data emisji: 27.03.2019

Godzina emisji: 9.16

K.A/kh


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Czy PKS przyjedzie?", czyli gra w transportową ruletkę

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2019 10:50
Nie każdy jest posiadaczem samochodu i dlatego nierzadko jest zmuszony do zdania się na transport publiczny. Niestety, przez ostatnie lata wiele kursów zostało zlikwidowanych. Jak się okazuje - problem jest poważny, bo spowodowało to, że wiele miejscowości zostało odciętych od świata.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dylemat - woda z kranu czy z butelki?

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2019 13:11
Ekolodzy zachęcają do zrezygnowania z kupowania wody w butelce ze względu na zatruwanie środowiska zużytym plastikiem. Woda jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Na jakie rozwiązania zdecydować się, aby dostarczać sobie czystej wody bez narażania naszej planety na szkody?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sprzęt energooszczędny. Czym się kierować kupując AGD?

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2019 13:19
Pralki, lodówki, wyciskarki do soków. Przy zakupie sprzętu AGD kierujemy się przede wszystkim ceną i funkjonalnością produktu. Czy decydując się na tego typu sprzęt staramy się także być "eko" i czytamy etykiety dotyczące zużycia energii?
rozwiń zwiń