X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Genialni polscy matematycy

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2019 17:04
W cyklu "A to Polska właśnie!" w "Czterech porach roku" będziemy mówili o słynnej lwowskiej szkole matematycznej, którą tworzyli m.in. Stefan Banach, Stanisław Mazur, Stanisław Ulam (współtwórca bomby wodorowej), Hugo Steinhaus. Przypomnimy ich losy wojenne i powojenne.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay / geralt

O lwowskiej szkole matematyki będzie mówił Mariusz Urbanek, autor książki "Genialni". Będzie można również posłuchać dźwięków archiwalnych.

Przybliżymy profilaktykę chorób serca, dla którego bardzo ważne są ruch i prawidłowa dieta. Przypomnimy też, że paraleki to nie leki.

W cyklu "Przeminęło z wojną" Małgorzata Raducha będzie wspominać Antoniego Fertnera, aktora i reżysera.

Będziemy mówić także o satysfakcji z pracy. A dają ją nie tylko pieniądze, ale też poczucie misji w pracy, dobry zespół, benefity, szef jako lider grupy.

***

Do słuchania "Czterech pór roku" w piątek (12.04) w godzinach 9.00 - 12.00 zaprasza Sława Bieńczycka.

ag


prow. S. Bieńczycka
wyd. A. Szyszko

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Matematyka jest filtrem, który porządkuje różne sprawy

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2019 12:41
Kilka dni temu najwyższa Izba Kontroli zwróciła się Ministerstwa Edukacji Narodowej o rozważenie możliwości zawieszenia egzaminu maturalnego z matematyki, jako obowiązkowego dla wszystkich uczniów. Zawieszenie - jak wyjaśniono - miałoby trwać do czasu poprawy skuteczności nauczania tego przedmiotu w szkołach. NIK po skontrolowaniu nauczania matematyki w szkołach oceniło, że pozostawia ono wiele do życzenia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Marcinkiewicz - genialny matematyk zamordowany w ZSRR

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2019 19:47
30 marca minęła 109 rocznica urodzin prof. Józefa Marcinkiewicza genialnego matematyka z Uniwersytetu Wileńskiego. Inny wybitny polski matematyk prof. Antoni Zygmund napisał o nim, że "…mimo krótkiego okresu swojej działalności matematycznej pozostawił on trwały ślad na Matematyce…".
rozwiń zwiń