X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wałbrzych - miasto, które jest "eko" na własną rękę

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2019 14:06
Prezydent Wałbrzycha - Roman Szełemej, zdecydował się na ekologiczną walkę o dobro środowiska. Od 1 maja miasto rezygnuje m.in. z plastikowych jednorazowych torebek, sztućców, naczyń. Prezydent zarządził zmiany jeszcze zanim nowa ustawa dotycząca zakazu sprzedaży plastikowych sztućców wejdzie w życie. 
Audio
  • Rozmowa z gośćmi Jedynki o ekologicznych zmianach w Wałbrzychu. (Cztery pory roku/Jedynka)
Ілюстрацыйны здымакFoto: shutterstock

- Wałbrzych już pozbywa się plastikowych rzeczy - mówi rzecznik urzędu miasta w Wałbrzychu Edward Szewczak podkreślając, że miasto już od niemal trzech lat wdraża korzystną dla środowiska politykę. Organy samorządowe nie zaopatrują się już w wodę w butelkach, a kubeczki plastikowe zostały zastąpione papierowymi. - Wycofując butelki PET oszczędzamy około 80 tysięcy złotych rocznie - dodaje Edward Szewczak. 

Anna Żabska, prezes Zamku Książ twierdzi, że od kiedy zamek uczestniczy w akcji, która wyklucza użytkowanie plastiku, to goście przestają zwracać szczególną uwagę na to, w czym np. dostają wodę. - Zbliża się Festiwal Kwiatów, na którym wodę będziemy podawać w bidonach - mówi prezes Zamku Książ, podkreślając, że dla ludzi liczy się woda sama w sobie, a niekoniecznie naczynie, z którego ją piją.

Na jakie inne ekologiczne rozwiązania zdecydowali się włodarze Wałbrzycha? Jak na te zmiany reagują mieszkańcy miasta? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku 

Prowadzi: Roman Czejarek

Gość: Anna Żabska (prezes Zamku Książ), Edward Szewczak (rzecznik urzędu miejskiego w Wałbrzychu)

Data emisji: 15.04.2019

Godzina emisji: 9.13

K.A


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Babcia mawiała "nie marnuj jedzenia". Nadal aktualne?

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2019 19:58
Z badań wynika, że statystyczny Polak wyrzuca rocznie ok. 235 kg żywności. Często stoi za tym brak pomysłów, co moglibyśmy zrobić z produktami którym kończy się termin przydatności. Nierzadko winowajcą może okazać się nasze własne lenistwo.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Slow Jogging, czyli nowe podejście do biegania

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2019 14:00
- Pobiłem rekord swojej wagi. Slow Jogging był moją metodą na przywrócenie jej do stanu zdrowego dla mojego organizmu – mówi Maciej Kozakiewicz, prezes Stowarzyszenia Slow Jogging Polska w audycji "Cztery Pory Roku".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zbigniew Wawer: zbieramy fotografie poległych żołnierzy pod Monte Cassino

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2019 15:06
Dyrektor Łazienek Królewskich - doktor Zbigniew Wawer opowiada o akcji, w której uskuteczniane są dążenia do uzyskania jak największej ilości zdjęć poległych żołnierzy podczas bitwy pod Monte Cassino.
rozwiń zwiń