X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wielkanoc bez granic. Jak zaprosić cudzoziemca na świąteczne śniadanie?

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2019 12:10
- W pierwszej kolejności namawiamy do tego, aby zaprosić osoby, które znamy, wtedy nasze pośrednictwo nie jest niezbędne - mówi na antenie radiowej Jedynki Anna Bielecka z Instytutu Myśli Schumana, inicjatorka akcji "Wielkanoc bez granic". 
Audio
  • Obcokrajowiec na świętach w polskim domu (Cztery pory roku/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

Akcja "Wielkanoc bez granic" organizowana jest po raz drugi. W okresie świąt bożonarodzeniowych instytut inicjuje również podobną akcję "Wigilia bez granic". Obie inicjatywy mają na celu zaproszenie obcokrajowców do świątecznego stołu.

- Okazuje się, że Polacy są otwarci na takie zaproszenie, a my to tylko ułatwiamy. Jeżeli nie znamy żadnej osoby, którą moglibyśmy zaprosić do świątecznego stołu, kierujemy na naszą stronę internetową, gdzie można zgłosić chęć swojego udziału. W ramach "Wielkanocy bez granic" sparujemy polską rodzinę, która dokona swojego zgłoszenia, z cudzoziemcem mieszkającym w Polsce - mówi Anna Bielecka. 

W tym roku po raz pierwszy organizowane jest duże śniadanie wielkanocne, które będzie miało miejsce w dwóch warszawskich hotelach. Partnerem uroczystości został Polski Holding Hotelowy, który zaprasza obcokrajowców i polskie rodziny na takie śniadanie. Gość audycji "Cztery pory roku" zaznacza, że wciąż można zgłosić chęć udziału w wydarzeniu - Wystarczy wejść na stronę internetową i my dalej pokierujemy, co zrobić - dodaje. 

Jak cała akcja działa na cudzoziemców ? 

Wszelkie informacje na temat przedsięwzięcia znajdziemy na stronie internetowej: www.wielkanocbezgranic.com 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Marta Januszewska 

Gość: Anna Bielecka (Instytut Myśli Schumana) 

Data emisji: 16.04.2019

Godzina emisji: 9.17

ans/kh


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wigilia z cudzoziemcem przy stole

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2018 15:25
W naszej tradycji jest pozostawienie na wigilijnym stole jednego pustego nakrycia dla zbłąkanego wędrowca. Czy to tylko taki zwyczaj, czy faktycznie jesteśmy skłonni przyjąć obcą osobę na wigilijną kolację?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Święta to czas refleksji

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2018 17:25
W dzisiejszej "Piątej porze roku" razem z poetą Ernestem Bryllem zastanowimy się, jak powinno się składać życzenia oraz czym są dzisiaj dla nas Święta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dzieci z domów dziecka obdarują samotnych seniorów świątecznymi paczkami

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2019 13:45
Dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych będą robiły paczki świąteczne dla samotnych seniorów. Dzieje się tak z inicjatywy Fundacji Dobrych Obyczajów, która taką akcję organizuje już po raz drugi.
rozwiń zwiń