Emerycie, nie daj się naciągać oszustom!

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2019 12:47
Podstępny biznes naciągający nieświadomych emerytów na kolosalne kwoty ciągle rozszerza ofertę produktów. Jak nie dać namówić się na uczestnictwo w prezentacji sprzedażowej i uchronić się przed bezsensownym wydatkiem?
Audio
  • Rozmowa z Kazimierzem Danielewskim o oszustwach sprzedażowych (Cztery pory roku/Jedynka)
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne)Foto: Shutterstock

Garnki, lecznicze magnesy, pościele. O oszustwach, do których dochodzi na prezentacjach mówi się coraz więcej, a mimo to nadal słyszy się o nadużyciach. Jak twierdzi Kazimierz Danielewski z FAST (Fundacja Aktywizacji Seniorów TERAZ) seniorzy nadal padają ofiarą podstępnych sztuczek, choć ogólna świadomość Polaków zaczyna zmierzać w coraz lepszym kierunku. - Widzimy lawinową rezygnację z tego typu zakupów, a to dobry znak - dostrzega.

Kazimierz Danielewski podkreśla, że nie ma w tym nic zdumiewającego, że starszy człowiek daje się omamić obietnicom, że dostanie nagrodę w zamian za zgodzenie się na uczestniczenie w pokazie sprzedażowym. Uważa, że tego typu "gierki" marketingowe są dość częstym zjawiskiem, za którym kryje się poważne oszustwo.

Gość Jedynki mówi, że często można spotkać się z sytuacją, w której nabywca produktu po podpisaniu umowy chce zrezygnować z danych dóbr. Wtedy nagle okazuje się, że sprzedawca nie odbiera listów poleconych lub jego telefon milczy. Co zrobić w takiej sytuacji? Jak sprawdzić wiarygodność sprzedawcy? Ile tak naprawdę warte są produkty zachwalane na prezentacjach? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Roman Czejarek

Gość: Kazimierz Danielewski (FAST - Fundacja Aktywizacji Seniorów Teraz)

Data emisji: 17.04.2019

Godzina emisji: 9.11

K.A/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nie daj się oszukać! Nowa metoda "na skarbówkę"

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2019 12:23
Wyobraźnia oszustów nie zna granic, a i nasza nieuwaga również. Metody na tzw. "wnuczka" i "policjanta" już na tyle zrobiły się głośne, że potencjalne ofiary są bardziej nieufne. Wymyślono więc nową pułapkę - "na skarbówkę".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sprzęt energooszczędny. Czym się kierować kupując AGD?

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2019 13:19
Pralki, lodówki, wyciskarki do soków. Przy zakupie sprzętu AGD kierujemy się przede wszystkim ceną i funkjonalnością produktu. Czy decydując się na tego typu sprzęt staramy się także być "eko" i czytamy etykiety dotyczące zużycia energii?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tata na urlopie. Jakie świadczenia przysługują ojcu?

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2019 12:09
Powszechnie uważane jest, że to matka "gra pierwsze skrzypce" w kwestii opieki nad dzieckiem, gdyż to ona poświęca maluchowi najwięcej czasu od samej chwili narodzin. Tymczasem mężczyźni coraz chętniej korzystają z urlopów, dzięki którym mogą zostać w domu i przejąć chociaż część obowiązków z tym związanych.  
rozwiń zwiń