Hanna Dołęgowska: nieprzeciętność nie ma ściśle wyznaczonych granic

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2019 15:56
Radiowa Czwórka już po raz kolejny zaprasza do udziału w plebiscycie "Nieprzeciętni". Poszukowani są ludzie między 18. a 35. rokiem życia, którzy w ciągu minionego roku zrobili coś niezwykłęgo. Kandydatów można wskazywać do 28 kwietnia. 
Audio
  • Rozmowa z Hanną Dołęgowską o plebistycie "Nieprzeciętni 2019". (Cztery pory roku/Jedynka)
Statuetka dla zwycięzcy
Statuetka dla zwycięzcyFoto: Czwórka/Polskie Radio

Hanna Dołęgowska, dyrektor radiowej Czwórki, twierdzi, że nieprzeciętność nie ma ściśle wyznaczonych granic. - To się czuje, że się ma do czynienia z kimś wyjątkowym - mówi. Gdy wybierała dziesięciu kandydatów do plebiscytu zrozumiała, że wziąć udział może w nim każdy, kto wnosi coś dobrego dla ludzkości. - Może być to osoba, która działa w schronisku, albo po prostu robi coś bezinteresownie dla drugiego człowieka - dodaje.

Ubiegłoroczny laureat to Michał Brańka - aktor wcielający się w rolę clowna i pedagog. Działa w Fundacji "Czerwone Noski - Klown w Szpitalu" w Wadowicach, wnosząc do szpitalnych sal, na których leżą dzieci, odrobinę radości i nadziei. Doceniony za swoje działania na rzecz najmłodszych twierdzi, że dla niego nieprzeciętność oznacza niesienie dobra na jak największą skalę. 

Kolejna edycja plebiscytu właśnie trwa. Szefowa Czwórki zdradza, że w jury zasiądą m.in takie osoby, jak: Andrzej Bargiel, Rafał Gębura, Daria Ładocha, czy Mela Koteluk. - To są ludzie nie tylko niezwykli, ale przede wszystkim otwarci - twierdzi gość Jedynki zachęcając, aby zgłaszać kandydaturę swoich bliskich, którzy "przyczyniają się do rozszerzania horyzontów innym ludziom".

W jaki sposób można zgłosić kandydata i jakie warunki trzeba spełniać? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Marta Januszewska

Gość: Hanna Dołęgowska (dyrektor radiowej Czwórki)

Data emisji: 23.04.2019

Godzina emisji: 11.13

K.A/abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Matki dzieci niepełnosprawnych intelektualnie chcą żyć pełnią życia

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2019 12:43
Znaczną jego część poświęcają opiece nad dziećmi, ale wielu udaje się łączyć te obowiązki z realizacją własnych celów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Strajk w szkołach. Na kim spoczywa obowiązek zapewnienia opieki uczniom?

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2019 15:12
Związek Nauczycielstwa Polskiego podał dzisiaj, że 75 proc. placówek oświatowych w całej Polsce bierze udział w strajku. Jest to kłopotliwe z punktu widzenia rodziców, którzy na czas strajku w szkołach z powodu pracy nie mogą zapewnić opieki swoim dzieciom. Kto odpowiada za opiekę nad uczniami podczas strajku?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czad. Cichy zabójca nie tylko w czasie zimy

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2019 11:52
- Kominiarz przynosi szczęście zapobiegając nieszczęściu - mówi Mirosław Antos z Krajowej Służby Kominiarzy. Zachęca do korzystania z pomocy specjalisty i przestrzega przed zatruciem czadem, które - jak się okazuje - jest także wysoce prawdopodobne w okresie wiosenno-letnim.
rozwiń zwiń