Rozlicz swój PIT przez internet. To najszybsze i najprostsze

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2019 10:37
Rejestracja narodzin dziecka, wniosek o odpis aktu stanu cywilnego, wniosek o dowód osobisty, wniosek o 500+, czy wreszcie – rozliczenie podatkowe. To tylko wybrane sprawy, które można załatwić przez internet, bez wychodzenia z domu. Aby móc korzystać z tej formy udogodnienia, należy mieć założony Profil Zaufany.
Audio
  • E-administracja, czyli urząd bez wychodzenia z domu (Cztery pory roku/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com

- Profil Zaufany możemy założyć m.in. przez internet z wykorzystaniem bankowości elektronicznej. Osiem największych banków w Polsce oferuje taką możliwość. To operacja, która zajmuje dwie minuty - zachęca minister cyfryzacji Marek Zagórski i dodaje, że osoby, które nie korzystają z aplikacji mobilnych mogą potwierdzić Profil Zaufany, np. w urzędzie skarbowym lub na poczcie.

Dobiega końca czas na rozliczenie się z podatków. Osoby, które do tej pory jeszcze tego nie uczyniły najszybciej i najprościej mogą to zrobić za pośrednictwem usługi elektronicznej. Czy to prawda, że osoby, które rozliczają się w formie e-PIT-u otrzymują zwrot podatku szybciej niż podatnicy, którzy dokonują tego w tradycyjny sposób?

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.  

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Marta Januszewska

Gość: Marek Zagórski (minister cyfryzacji)

Data emisji: 29.04.2019

Godzina emisji: 09.20

abi/kh

Czytaj także

Uwaga na fałszywe strony do składania e-PIT-ów

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2019 18:02
Resort finansów ostrzegł przed fałszywymi stronami do składania e-PIT-ów. Z kolei, jak podaje Ministerstwo Cyfryzacji - już ponad 800 tysięcy osób skorzystało do tej pory z Profilu Zaufanego, który jest jedną z metod weryfikacji tożsamości przy składaniu zeznania podatkowego "Twój e-PIT".
rozwiń zwiń