23. Piknik Naukowy. W czym ludzie są podobni do maszyn?

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2019 12:40
- Maszyny działają tak, że zadajemy im jakieś zadania, są zaprogramowane. Zastanawialiśmy się, czy ludzie też są zaprogramowani i okazało się, że tak. Przychodząc do naszego stanowiska będzie się można o tym przekonać - mówi dr Mikołaj Fedorowicz z Instytutu Biochemii i Biofizyki. 
Audio
  • W czym ludzie są podobni do maszyn? (Cztery pory roku/Jedynka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: koya979/Shutterstock

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy i do wzięcia udziału w tegorocznym Pikniku Naukowym Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik. Impreza odbywa się już po raz 23 i jest największą w Europie naukową imprezą plenerową. Organizatorzy Pikniku starają się popularyzować naukę przez interaktywne eksperymenty i doświadczenia - zarówno proste, jak i złożone. Prezentowane są różne dyscypliny naukowe - tak ścisłe, jak i przyrodnicze i humanistyczne. 


23. Piknik Naukowy

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku 

Prowadzi: Małgorzata Raducha 

Gość: dr Mikołaj Fedorowicz (Instytut Biochemii i Biofizyki, członek stowarzyszenia Rzecznicy Nauki organizującego Marsz dla Nauki)

Data emisji: 7.05.2019

Godzina emisji: 10.40

kh

 

Czytaj także

23. Piknik Naukowy Polskiego Radia. "Naukę trzeba było wyprowadzić na ulicę"

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2019 10:37
Dyrektor Centrum Nauki Kopernik Robert Firmhofer w 1997 współtworzył Piknik Naukowy Polskiego Radia. W audycji "Twarzą w twarz" opowiada o tym, jak udało się stworzyć popularnonaukowy projekt w czasach, kiedy nauka miała charakter stricte akademicki. Nawiązuje także do swojej wieloletniej fascynacji filozofią.
rozwiń zwiń