X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Plamka mazurka". Przewodnik po ptasich tajemnicach

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2019 16:09
Marek Pióro wyróżniony tytułem Ambasadorem Rzeczypospolitej Ptasiej, autor słynnej ptasiej książki "Plamka mazurka" w "Czterech porach roku" opowiedział o najbardziej ekscytujących go gatunkach ptaków i zdradził dlaczego porzucił pasję do piłki nożnej.
Audio
  • Rozmowa z Markiem Pióro (Cztery pory roku/Jedynka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: materiały promocyjne

Gość Jedynki mówi, że był zagorzałym kibicem piłki nożnej, który na pewnym etapie zaczął doświadczać frustracji przez liczne porażki polskiej drużyny piłkarskiej i coraz częściej pojawiające się afery korupcyjne. - To był moment, w którym miałem już dość i skoncentrowałem swoją uwagę na ptakach - dodaje.

Marek Pióro przyznaje, że szczególnie zapadła mu w pamięć pójdźka, gdyż kojarzy mu się z czasami, w których poznał swoją przyszłą żonę. Uważa, że były to chwile, które szczególnie kojarzą mu się z poczuciem szczęścia, a za każdym razem, kiedy słyszy gdzieś pójdźkę przywołuje w głowie obrazy bycia szaleńczo zakochanym. 

Chwali również kruki za ich niezwykłą inteligencję informując o tym, że ten gatunek ptaków ma być wdrożony do sprzątania miast, gdzie każda narzucona czynność będzie nagradzana smakołykiem. Uważa, że bardzo imponujące jest to, z jaką odwagą ptaki bronią swojego potomstwa, nawet kosztem własnego życia.

Jak odróżnić bąka zwyczajnego od bączka zwyczajnego? Dlaczego warto odkrywać ptasie tajemnice i przyglądać się życiu ptaków? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku 

Prowadzi: Roman Czejarek 

Gość: Marek Pióro (autor książki "Plamka mazurka")

Data emisji: 13.05.2019

Godzina emisji: 11.17

K.A/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Self - publishing", czyli jak samodzielnie wydać książkę

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2019 11:11
Wiele dobrych powieści kurzy się w szufladach w oczekiwaniu na łaskawą akceptację ze strony dużego wydawnictwa. Jak wziąć sprawę w swoje ręce i samodzielnie wydać książkę?
rozwiń zwiń

Czytaj także

E-recepta. Koniec wędrowania z kartką do apteki?

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2019 12:16
Od stycznia przyszłego roku wystawianie e-recepty stanie się w naszym kraju obowiązkowe. Jak będzie wyglądał proces wdrażania w życie elektronicznej recepty?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dzień Polonii i Polaków za granicą. Wakacje marzeń dla dzieci z Białorusi i Mohylewa

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2019 13:10
Towarzystwo Porozumienia Polsko-Rosyjsko-Białoruskiego od 1996 organizuje wakacje polskim dzieciom mieszkającym w Mohylewie. W "Czterech porach roku" dowiadujemy się jak wiele radości wnoszą dla tych dzieci organizowane przez stowarzyszenie wakacje i ile potrzeba pieniędzy, aby móc tego typu akcję prowadzić.
rozwiń zwiń