X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Badania lekarskie. Zamiast zaglądania na fora internetowe - wizyta u lekarza?

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2019 12:55
Czasami łatwiej nam poszukiwać odpowiedzi na pytania związane z naszym zdrowiem w internecie, niż wybrać się na badania. W "Czterech porach roku" lekarz rodzinny Michał Sutkowski wyjaśnia zagadkowe skróty widniejące na kartce z wynikiem naszych badaniach i tłumaczy dlaczego wizyta lekarska jest tak ważna w profilaktycznej walce z chorobami.
Audio
  • Rozmowa z lekarzem Michałem Sutkowskim (Cztery pory roku/Jedynka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

Gość Jedynki zwraca uwagę, że każdy pacjent jest inny i każdy przybywa z inną dolegliwością. Uważa, że zestaw badań powinien być tworzony indywidualnie, po szczerej rozmowie z lekarzem. - Lekarz rodzinny po zrobieniu dokładnego "wywiadu" z pacjentem jest w stanie w 70. procentach oszacować jakie badania powinien wykonać - twierdzi Michał Sutkowski. Zachęca również panów do częstszego pojawiania się w gabinecie lekarskim, gdyż jak sam twierdzi, w poczekalni najczęściej można spotkać kobiety.

Michał Sutkowski wyjaśnia m.in takie terminy jak: OB, krwinki białe, krwinki czerwone. Tłumaczy jakie są normy wyników badań krwi i dlaczego nie u każdego pacjenta ten sam wynik będzie powodem do zmartwień. Opowiada również o moczu i o tym, kiedy jego barwa i konsystencja mogą budzić niepokój. 

Co trzeba robić, aby otrzymywać skierowanie na badania, na jakich nam zależy najbardziej? Czym jest popularna w dzisiejszych czasach choroba Hashimoto i jak można ją rozpoznać? 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku 

Prowadzi: Marta Januszewska

Gość: dr nauk medycznych Michał Sutkowski (Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce)

Data emisji: 14.05.2019

Godzina emisji: 9.17

K.A/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Caritas Polska z pomocą dla Nepalu i Wenezueli

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2019 13:57
Jedynka wspiera akcję pomocy Caritas Polska dla Wenezueli, której mieszkańcy potrzebują natychmiastowej pomocy m.in. w postaci żywności i leków. Caritas Polska od czterech lat pomaga już mieszkańcom Nepalu, kraju, w którym w 2015 roku miało miejsce fatalne w skutkach trzęsienie ziemi. Małgorzata Głogowska zebrała informacje o tym, jak wygląda odbudowa Nepalu i jakie działania prowadzi tam dziś Caritas.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kupno nieruchomości. Dlaczego warto zajrzeć do rejestru ksiąg wieczystych?

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2019 13:02
- Księga wieczysta to jest taki paszport nieruchomości. W pełnych aktach ksiąg wieczystych jest zapis całej historii danej nieruchomości: kto, na jakiej postawie i kiedy był jej właścicielem, czy kiedykolwiek była obciążana jakimiś prawami osób trzecich i czy była np. obciążona kredytem - mówiła w radiowej Jedynce mecenas Joanna Korzeniewska. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niepełnosprawni w przestrzeni publicznej

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2019 14:24
Bartłomiej Tarnowski z Fundacji Aktywnej Rehabilitacji, który porusza się na wózku inwalidzkim, w Jedynce zwraca szczególną uwagę na realia warunków stwarzanych dla niepełnosprawnych w komunikacji miejskiej. Mówi też, w jaki sposób takim osobom okazywać pomoc.
rozwiń zwiń