X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Rezygnacja z wyjazdu a zwrot zaliczki. Co warto wiedzieć?

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2019 12:36
Zbliża się okres urlopowy, najwyższa pora zarezerwować miejsca w hotelach, pensjonatach, gospodarstwach agroturystycznych czy prywatnych kwaterach, chociaż niektórzy zrobili to już kilka miesięcy temu. Powszechne jest żądanie przez właściciela wpłaty określonej kwoty tytułem zaliczki albo zadatku. Co w sytuacji, kiedy już po dokonaniu wpłaty, z przyczyn od nas niezależnych wyjazd musimy odwołać? 
Audio
  • Czy rezygnując z wyjazdu odzyskamy zaliczkę? (Cztery pory roku/Jedynka)
Z badań ZBP wynika, że wśród kluczowych czynników dla klienta zakładającego pierwsze konto dla swojego dziecka jest brak opłat za prowadzenie rachunku.
Z badań ZBP wynika, że wśród kluczowych czynników dla klienta zakładającego pierwsze konto dla swojego dziecka jest brak opłat za prowadzenie rachunku.Foto: pogonic/shutterstock.com

Jeżeli wpłaciliśmy zaliczkę a wyjazd zostaje przez nas odwołany najczęściej ta zaliczka przepada - mówi w "Czterech porach roku" Małgorzata Cieloch z Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. - My zawiniliśmy, my płacimy - zaznacza i dodaje, że przeważnie jedynie w sytuacji, kiedy to właściciel obiektu odwołuje nasz wyjazd, możliwe jest odzyskanie pieniędzy.

Czym różni się zaliczka od zadatku? Czy można ubezpieczyć prywatny wyjazd w Polsce? Co warto wiedzieć wykupując ubezpieczenie od rezygnacji z wyjazdu zagranicznego? Co to jest karta EKUZ i czy warto ją wyrobić? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku 

Prowadzi: Sława Bieńczycka 

Goście: Małgorzata Cieloch (Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów), Marcin Jaworski (Biuro Rzecznika Finansowego)

Data emisji: 16.05.2019

Godzina emisji: 09.17

kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zaplanuj wakacje już teraz

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2019 13:40
Początek roku to idealny moment, by za niewielkie pieniądze zaplanować swoje urlopy, wakacje czy podróże po Polsce i świecie, wykorzystując różnego rodzaju promocje, obniżki, rabaty i upusty. 
rozwiń zwiń