X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czym zajmują się Środowiskowe Centra Zdrowia Psychicznego?

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2019 16:02
W Polsce funkcjonują cztery Środowiskowe Centra Zdrowia Psychicznego: w Koszalinie, w Wieliczce oraz dwie poradnie w Warszawie. Jaką rolę odgrywają?
Audio
  • Środowiskowe Centra Zdrowia Psychicznego (Cztery pory roku/Jedynka)
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock

- My próbujemy dopasować usługi, które mamy w tym centrum do potrzeb i możliwości naszego klienta. Klientem jest osoba lub rodzina, która jest w kryzysie psychicznym. Te cztery centra, które funkcjonują w Polsce to są trzy poradnie dla dorosłych i jedna dla dzieci i młodzieży.(...) Oprócz tego, ze chcemy dopasować do potrzeb naszych klientów ofertę tak, żeby ten proces był jak najbardziej efektywny, to chcemy też szybko reagować w możliwości wystąpienia kryzysu bo wiemy, że im szybciej tym lepiej - mówi dr Tomasz Rowiński, dyrektor ŚCZP dla dzieci i młodzieży, Warszawa Bielany. 

Osoba, która zgłosi się do poradni, w przeciągu 72. godzin otrzymuje konkretną propozycję pomocy. W zależności od potrzeby może być to pomoc lekarza, pielęgniarki, psychologa. Ważne, aby pomoc uzyskać przed wystąpieniem poważnego problemu, np. przed próbą samobójczą bądź samookaleczeniem. - Do nas zgłaszają się rodzice i dzieci głównie z problemami zaburzenia odżywiania, samookaleczeń, po próbach samobójczych, albo z nasilonymi myślami samobójczymi - powiedziała na antenie radiowej Jedynki dr Kamila Lenkiewicz - psycholog, psychoterapeuta. 

W ramach projektu unijnego, z którego teraz realizowane są założenia ŚCZP ma powstać centrum dla dorosłych oraz dzieci i młodzieży w Piasecznie. Na terenie Polski funkcjonują podobne placówki finansowane przez Ministerstwo Zdrowia. - Jest 29. centrów zdrowia psychicznego w Polsce, które funkcjonują na NFZ - dodaje dr Kamila Lenkiewicz. 

Czy klienci ponoszą jakieś koszta związane z zapisaniem się do ŚCZP? Jak wygląda etap zapisów?

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku 

Prowadzi: Roman Czejarek

Gość: dr Tomasz Rowiński (psycholog, dyrektor Środowiskowego Centrum Zdrowia Psychicznego dla dzieci i młodzieży Warszawa Bielany), dr Kamila Lenkiewicz (psycholog, psychoterapeuta, dyrektor ds. psychoterapeutycznych w Środowiskowym Centrum Zdrowia Psychicznego Warszawa Bielany). 

Data emisji: 20.05.2019

Godzina emisji: 11.12

ans/K.A

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rozmowa z lekarzem. Jak "wyciągnąć" informacje?

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2018 12:00
- Czasem jak rozmawiam z moimi pacjentami, dowiaduję się, że równie ważne jak wiedza danego lekarza jest to, jakim jest on człowiekiem i w jaki sposób z nami rozmawia - mówi Danuta Longić, psychoonkolog z Centrum Onkologii w Warszawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kiedy udać się z dzieckiem do psychologa?

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2018 23:59
Wiele zachowań naszych dzieci należy do naturalnych objwawów dojrzewania. Bunt, ataki złości czy napady agresji zdarzają się w różnym wieku i mijają same. Czasem zdarza się jednak, że trwają długo, a następnie pojawiają się dodatkowe symptomy świadczące o tym, że z naszym dzieckiem dzieje się coś złego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fobia i natręctwo. Dwie rzeczy, które mogą utrudniać życie

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2018 15:10
Fobia to irracjonalny lęk przed czymś, np. pająkiem. Może się przekształcić w natręctwo, czyli natrętne myśli dotyczące bodźca, który wywołuje fobię. I tego wspomnianego pająka wcale może nie być. Wystarczy, że się o nim myśli.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Leczenie online, czyli leczenie na odległość

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2019 13:34
Kiedy zaczynamy odczuwać niepokojące dolegliwości, pierwsze co robimy, to zaczynamy identyfikować je z tym, co podaje internet. Wtedy dzieje się tak, że bóle migrenowe mogą urastać w naszych oczach do rangi guza mózgu, a my - bezgranicznie ufni forom internetowym, możemy padać ofiarą marketingowej manipulacji. 
rozwiń zwiń