X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Sprzęt elektroniczny. Czy aktualizacja systemu operacyjnego musi trwać w nieskończoność?

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2019 18:02
Żywotność sprzętu elektronicznego zależy od wielu czynników. Co musimy w nich wymieniać, żeby zapewnić należyte bezpieczeństwo oraz jak często trzeba aktualizować oprogramowanie? 
Audio
  • Czy aktualizacja oprogramowania musi trwać w nieskończoność? (Cztery pory roku/Jedynka)
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: Pixabay

Użytkownicy komputerów starszej generacji powinni być świadomi, że trzeba wymieniać części, aby być maksymalnie bezpiecznym w czasie ich używania - Niektóre rzeczy, np. system operacyjny jest zakupiony razem ze sprzętem. Z czasem pojawiają się komunikaty informujące o  wygaśnięciu wsparcia serwisowego dla systemu Windows. Oznacza to, że jak w internecie pojawi się nowy wirus, to twórca Windowsa już nic z tym nie zrobi. To samo dotyczy każdego oprogramowania, które mamy w pamięci komputera - stwierdza Maciej Gajewski, ekspert nowych technologii. 

W przypadku aktualizacji systemów operacyjnych, nie tylko na komputerach, ale również na urządzeniach mobilnych, twórcy programów narzucają użytkownikom zmianę wersji, którą czasami trzeba powtarzać kilkukrotnie. Dlaczego tak się dzieje?

Czy aktualizacje systemów muszą trwać w nieskończoność? Czy miejsce w którym przechowujemy sprzęt ma wpływ na jego żywotność? Czy prawdą jest, że paprotka musi stać niedaleko komputera?

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku 

Prowadzi: Marta Januszewska 

Gość: Maciej Gajewski (ekspert nowych technologii) 

Data emisji: 29.05.2019

Godzina emisji: 10.18

ans/K.A

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Technologiczna wojna amerykańsko-chińska z koncernem Huawei w tle

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2019 14:33
Stany Zjednoczone i Chiny już od dłuższego czasu są w stanie wojny handlowej, w ramach której nakładają bardzo wysokie cła na towary importowane z drugiego kraju.  Jedną z ofiar tej wojny stał sie chiński gigant technologiczny Huawei, którem prezydent Donald Trump zarzucił, że jest czymś bardzo niebezpiecznym.
rozwiń zwiń