Sprzęt elektroniczny. Czy aktualizacja systemu operacyjnego musi trwać w nieskończoność?

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2019 18:02
Żywotność sprzętu elektronicznego zależy od wielu czynników. Co musimy w nich wymieniać, żeby zapewnić należyte bezpieczeństwo oraz jak często trzeba aktualizować oprogramowanie? 
Audio
  • Czy aktualizacja oprogramowania musi trwać w nieskończoność? (Cztery pory roku/Jedynka)
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: Pixabay

Użytkownicy komputerów starszej generacji powinni być świadomi, że trzeba wymieniać części, aby być maksymalnie bezpiecznym w czasie ich używania - Niektóre rzeczy, np. system operacyjny jest zakupiony razem ze sprzętem. Z czasem pojawiają się komunikaty informujące o  wygaśnięciu wsparcia serwisowego dla systemu Windows. Oznacza to, że jak w internecie pojawi się nowy wirus, to twórca Windowsa już nic z tym nie zrobi. To samo dotyczy każdego oprogramowania, które mamy w pamięci komputera - stwierdza Maciej Gajewski, ekspert nowych technologii. 

W przypadku aktualizacji systemów operacyjnych, nie tylko na komputerach, ale również na urządzeniach mobilnych, twórcy programów narzucają użytkownikom zmianę wersji, którą czasami trzeba powtarzać kilkukrotnie. Dlaczego tak się dzieje?

Czy aktualizacje systemów muszą trwać w nieskończoność? Czy miejsce w którym przechowujemy sprzęt ma wpływ na jego żywotność? Czy prawdą jest, że paprotka musi stać niedaleko komputera?

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku 

Prowadzi: Marta Januszewska 

Gość: Maciej Gajewski (ekspert nowych technologii) 

Data emisji: 29.05.2019

Godzina emisji: 10.18

ans/K.A

Czytaj także

Technologiczna wojna amerykańsko-chińska z koncernem Huawei w tle

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2019 14:33
Stany Zjednoczone i Chiny już od dłuższego czasu są w stanie wojny handlowej, w ramach której nakładają bardzo wysokie cła na towary importowane z drugiego kraju.  Jedną z ofiar tej wojny stał sie chiński gigant technologiczny Huawei, którem prezydent Donald Trump zarzucił, że jest czymś bardzo niebezpiecznym.
rozwiń zwiń