Zagraniczny urlop na naszą kieszeń. Kiedy, gdzie i jak?

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2019 14:36
Jak zaplanować atrakcyjne wakacje, na które nie wydamy majątku? Kiedy zarezerwować bilety, żeby trafić na odpowiednią promocję? Lepiej zdecydować się na hotel czy hostel? Zapraszamy do wakacyjnego poradnika podróżwania.
Audio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Patty Chan/Shutterstock

Metod na tanie podróżowanie jest kilka. - Większość osób, szczególnie tych posiadających dzieci, musi wyjechać w lipcu lub sierpniu. Wtedy jest jednak najdrożej, ponieważ wszyscy chcą wyjeżdżać. Jeśli wiemy, że nasz urlop wypada w którymś z wakacyjnych miesięcy, musimy zaplanować go zdecydowanie wcześniej. Ja robię to przynajmniej pół roku wcześniej. Czasami zdarza się, że linie lotnicze wyprzedają bilety nawet rok wcześniej, wtedy warto trzymać rękę na pulsie - mówi Bartosz Piziak, geograf i jednocześnie autor audycji podróżniczych w Polskim Radiu Kraków.

Zdarza się, że bilety w atrakcyjnych cenach można wykupić tuż przed podróżą. - Duża część tanich linii lotniczych wrzuca tanie bilety na ostatnią chwilę. Nawet na kilka tygodni przed wylotem, możemy upolować np. bilet do Izraela za 45 zł w jedną stronę. Kiedyś tego nie było - twierdzi Paweł Kunz, podróżnik. - Są takie kierunki, gdzie tanich biletów jest sporo. Nie jest to chwyt marketingowy typu jeden bilet za 20-40 zł, a reszta normalnej cenie. Niektóre z kierunków, szczególnie interesujące z punktu widzenia polskich podróżnych, są dotowane przez rządy tych krajów, które podpisują umowy z przewoźnikami - dodaje.

Dlaczego bilet do Izraela mógłby kosztować 10 zł? Gdzie znaleźć miejsca noclegowe na naszą kieszeń? Z jakiego powodu warto odwiedzić Finlandię i Kirgistan?

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Roman Czejarek

Goście: Paweł Kunz (podróżnik, dziennikarz współpracujący z portalem "Fly4free", członek Rady Dziennikarzy, która przyznaje najważniejsze nagrody podróżnicze, czyli "Kolosy"), Bartosz Piziak (geograf, autor audycji podróżniczych w Polskim Radiu Kraków, współtwórca portalu "Łowcy Lotów")

Data emisji: 19.06.2019

Godzina emisji: 9.17

DS/K.A

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Podróże zagraniczne. Jak zadbać o bezpieczeństwo?

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2017 13:50
Po tajemniczej śmierci 27-letniej uczestniczki wycieczki do Egiptu rozgorzała dyskusja na temat bezpieczeństwa podczas wyjazdów organizowanych przez biura podróży. W "Czterech porach roku" podpowiadamy, jak reagować w nietypowych sytuacjach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Odwołany lot, obskurny hotel? Jak nie zepsuć sobie wakacji?

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2018 13:18
Na ten szczególny wakacyjny czas, czekamy cały rok. To wlaśnie latem odwiedzamy biura turystyczne, rezerwujemy wycieczki i wykupujemy bilety lotnicze. Okazuje się, że sama podróż do miejsca naszego wypoczynku też ma bardzo duże znaczenie. Zdarzają się sytuacje, w których przewoźnicy odwołują loty, bądź przesuwają godzinę startu samolotu, co skutkuje często kilkunastogodzinnym oczekiwaniem na lotnisku. Co robić w takich sytuacjach?
rozwiń zwiń