X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Śladami Karola Wojtyły po Polsce

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2019 11:54
W cyklu "A to Polska właśnie!" udaliśmy się w szczególną podróż śladami księdza, potem kardynała Karola Wojtyły po Polsce. Odwiedziliśmy miejsca, które szczególnie były mu bliskie. 
Audio
  • Śladami Karola Wojtyły po Polsce (Cztery pory roku/Jedynka)
Karol Wojtyła
Karol Wojtyła Foto: PAP/Jan Morek

Miłość do gór zaszczepił swojemu synowi Karolowi Wojtyle, jego tata. - Dzięki ojcu wczuł się w te góry, szczególnie te najbliżej siebie. Tata spędzał z nim bardzo dużo czasu. Można powiedzieć, że to był wzór dla dzisiejszych ojców. Tata prowadzał go i wprowadzał w życie, a prowadził go w góry - mówił Paweł Zuchniewicz, dziennikarz, autor książki "Kajakowe szlaki świętego. Wędrówki śladami Jana Pawła II". 

Gość audycji w rozmowie ze Sławą Bieńczycką zdradził, że Karolowi Wojtyle zdarzały się ekstremalne sytuacje w górach. - Było kiedyś nawet zagrożenie życia. Poszedł on ze swoim przyjacielem Jerzym Ciesielskim w góry. Była ładna pogoda, ale ona nagle się zmieniła. Zrobiło się bardzo ciemno, zaczął wiać wiatr i była straszliwa burza. (...) Udało im się ocaleć, ale sytuacja była bardzo trudna - powiedział Paweł Zuchniewicz. 

Jakie były najsłynniejsze trasy Karola Wojtyły? 

***

Tytuł audycji: A to Polska właśnie z cyklu "Cztery pory roku"

Prowadzi: Sława Bieńczycka 

Gość: Paweł Zuchniewicz (dziennikarz, autor książek, dźwiękowych reportaży i słuchowisk poświęconych papieżowi Janowi Pawłowi II oraz dr Jerzy Kruszelnicki, autor książki "Kajakowe szlaki świętego. Wędrówki śladami Jana Pawła II")

Data emisji: 11.10.2019

Godzina emisji: 9.37

ans

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

80. urodziny Kardynała Stanisława Dziwisza. Służyć Ojcu jak kochający syn

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2019 11:40
Kard. Stanisław Dziwisz, były metropolita krakowski, a wcześniej przez blisko 27 lat osobisty sekretarz Jana Pawła II, kończy w sobotę 80 lat. - Dziękuję Panu Bogu, że doszedłem do osiemdziesiatki. Dziękuję mojej rodzinie, z której wyszedłem, ale przede wszystkim wspominam dziś świętego, nadzwyczajnego pasterza - ks. Karola Wojtyłę, a później papieża Jana Pawła II - powiedział hierarcha Polskiem Radiu.
rozwiń zwiń