Rok temu odszedł dziennikarz radiowej Jedynki Bogdan Sawicki

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2019 11:05
Bogdan Sawicki współpracował z radiową Jedynką od 2009 roku. Z Polskim Radiem był związany od wczesnych lat 90. Zmarł 16 października 2018 roku w wieku 51 lat.  Zmagał się z chorobą nowotworową.
Audio
  • Dziennikarze radiowej Jedynki wspominają Bogdana Sawickiego (Cztery pory roku/Jedynka)
Bogdan Sawicki
Bogdan SawickiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

W "Czterech porach roku " dziennikarze radiowej Jedynki wspominali zmarłego kolegę. Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania. 

W środę (16 października) o godz. 18.00 w Bazylice Katedralnej przy ul. Floriańskiej w Warszawie odbędzie się msza rocznicowa w intencji Bogdana Sawickiego.

***

Z radiową Jedynką współpracował od 2009 roku, prowadził "Cztery pory roku" i "Lato z Radiem". Od 2011 do 2015 roku współprowadził koncerty plenerowe "Lata z Radiem".

Z Polskim Radiem był związany od wczesnych lat 90., początkowo z rozgłośnią w Białymstoku, później z Programem I Polskiego Radia, gdzie prowadził magazyn "Zawsze 5 po.." . W 1999 roku rozpoczął pracę w pierwszym składzie zespołu "Inforadio" - tam prowadził poranny program "News and Talk". Równolegle był lektorem w telewizyjnej Dwójce. W latach 2000-2002 współpracował z Polskim Radiem Bis jako autor i prowadzący poranny program informacyjno-edukacyjny "Wstawaj, szkoda dnia".

Bogdan Sawicki był gospodarzem Telewizyjnego Kuriera Warszawskiego, wydawcą programów informacyjnych, reporterem i autorem programu w TVP3 "Odkryj Nowy Świat" poświęconego organizacjom pozarządowym. Od 2001 roku prowadził codzienny program informacyjny w Programie Pierwszym Telewizji Polskiej "Agrobiznes".

***

W ubiegłym roku dziennikarze Programu 1 i bliscy współpracownicy z Polskiego Radia przygotowali specjalny film, w którym wspominali Bogdana Sawickiego.Zobacz więcej na temat: Bogdan Sawicki odeszli 2018

Czytaj także

Ostatnie pożegnanie Bogdana Sawickiego, dziennikarza radiowej Jedynki

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2018 06:25
Rodzina, współpracownicy oraz słuchacze w sobotę pożegnają w Warszawie Bogdana Sawickiego - dziennikarza radiowej Jedynki, lektora, prezentera Polskiego Radia i Telewizji Polskiej. Zmarł 16 października w wielu 51 lat. Zmagał się z chorobą nowotworową. Dziennikarz zostanie pochowany w Białymstoku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pożegnanie Bogdana Sawickiego. "Dla każdego miał zawsze dobre słowo"

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2018 12:29
W Bazylice św. Floriana na warszawskiej Pradze rodzina, współpracownicy oraz słuchacze pożegnali Bogdana Sawickiego - dziennikarza radiowej Jedynki, lektora, prezentera Polskiego Radia i Telewizji Polskiej. Zmarł 16 października w wielu 51 lat. Zmagał się z chorobą nowotworową.
rozwiń zwiń