X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Pomoc dla Syryjczyków. Będą zakładać małe firmy

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2019 15:00
"Inwestor od serca" to nowy program wsparcia dla mieszkańców ogarniętej konfliktem Syrii. - Przy każdej pomocy międzynarodowej pojawia się taki moment, kiedy trzeba pomyśleć o pójściu krok dalej. Czyli nie o uzależnieniu od bieżącej pomocy humanitarnej, ale stworzeniu warunków do tego, aby móc utrzymywać się przynajmniej na drobną skalę - mówi minister ds. pomocy humanitarnej Michał Woś.
Audio
  • Program "Inwestor od serca" (Jedynka/ Cztery Pory Roku)
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: pixabay

Caritas Polska we współpracy z Ministerstwem Przedsiębiorczości i Technologii oraz ministrem ds. pomocy humanitarnej zainicjował nowy program wsparcia dla mieszkańców Syrii. Celem projektu "Inwestor od serca" jest przejście od pomocy doraźnej do pomocy rozwojowej, a tym samym zapewnienie Syryjczykom możliwości kształcenia, pracy oraz rozwijania własnych biznesów.

Wcześniej "Rodzina Rodzinie"

- Program "Inwestor od serca" jest oparty dokładnie na tym samym modelu, na którym był i cały czas jest oparty program "Rodzina Rodzinie". We wspomnianym projekcie Polacy pokazali, że mają wielkie serca. Na doraźną pomoc dla syryjskich rodzin udało się zebrać ponad 40 mln zł - informuje minister Michał Woś.

Czas na przedsiębiorców

Teraz w pomoc mogą zaangażować się polscy przedsiębiorcy poprzez wsparcie konkretnych projektów inwestycyjnych małych biznesów. Jak informuje Caritas Polska, obecnie udało się zrealizować już około 250 tego typu inicjatyw, m.in. pomoc przy zakupie taksówki, zakładu fryzjerskiego czy zakładu stolarskiego. Także minister Michał Woś przyznaje, że miał okazję rozmawiać z osobą, która po uruchomieniu warsztatu związanego z obróbką metali, utrzymuje już tak naprawdę 3 rodziny.

Sprzeciw Polski odnośnie interwencji zbrojnej

W ciągu ostatniego tygodnia ze względu na podjęcie interwencji zbrojnej przez Turcję, konflikt w Syrii zaostrzył się. Polska potępiła wspomniany konflikt i ramię w ramię z Unią Europejską wezwała Turków do zaprzestania działań zbrojnych.

- W związku z tą sytuacją podjęliśmy na dniach decyzję, że przeznaczamy kolejne 2,5 mln zł na bezpośrednią pomoc medyczną: na zabiegi operacyjne, opatrywanie bieżących ran i środki opatrunkowe, które trafią do rejonów w głębi Syrii, które przyjmują ludzi uciekających w tym momencie z pogranicza syryjsko-tureckiego - dodaje minister.

W jaki sposób można pomóc Syryjczykom? O tym w załączonym nagraniu.

***

Tytuł audycji: "Cztery pory roku"

Prowadzi: Agnieszka Kunikowska

Gość: Michał Woś (minister ds. pomocy humanitarnej)

Data emisji: 17.10.2019

Godzina emisji: 11.21

DS

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polska pomoc dla uchodźców w Libanie

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2018 13:53
Pomoc o wartości 14 milionów złotych trafiła w ubiegłym roku do syryjskich uchodźców w Libanie, którymi opiekuje się Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej. PCPM to jedna z największych polskich organizacji wspierająca Syryjczyków na Bliskim Wschodzie. Zapewnia im dach nad głową, edukację i pomoc medyczną. To właśnie do miejsc, w których działa polska organizacja ma dziś udać się premier Mateusz Morawiecki.
rozwiń zwiń