Majątek za pomoc medyczną. Wyjeżdżasz? Pamiętaj o ubezpieczeniu

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2019 11:30
- Znam przypadek osoby, której wystawiono rachunek na 700 tys. zł. Na szczęście była ubezpieczona - powiedział w radiowej Jedynce Marcin Tarczyński z Polskiej Izby Ubezpieczeń.
Audio
  • Wyjeżdżasz na narty? Ubezpiecz się! (Cztery pory roku/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Peter Gudella/shutterstock.com

Rusza zimowy sezon turystyczny. Przed nami przerwa świąteczna, którą coraz więcej osób spędza na nartach w górach lub na poszukiwaniu słońca w ciepłych krajach. Niedługo rozpocznie się także czas ferii zimowych (14 styczeń - 10 lutego). Bez względu na rodzaj planowanych podczas wypoczynku aktywności, warto zadbać o odpowiednie ubezpieczenie turystyczne. 

Jak podkreślił Marcin Tarczyński z Polskiej Izby Ubezpieczeń, jeśli jedziemy na zagraniczny wyjazd zorganizowany z biurem podróży ubezpieczenie zostanie wykupione przez touroperatora. Organizator ubezpieczy nas od następstw nieszczęśliwych wypadków i kosztów leczenia.

- Nie zwalnia nas to z obowiązku dogłębnego zapoznania się z ogólnymi warunkami ubezpieczenia - wskazał gość radiowej Jedynki i dodał, że warto rozważyć, czy proponowane sumy ubezpieczenia będą wystarczające. Jeżeli uznamy, że ubezpieczenie jest dla nas niewystarczające, możemy dodatkowo zaopatrzyć się w ubezpieczenie indywidualne lub poprosić touroperatora o szerszy pakiet ubezpieczenia za dodatkową opłatą.

Wyjazd rodzinny vs dziecko na feriach

Gdy jedziemy na własną rękę o ubezpieczenie musimy zadbać sami. Przed zakupem polisy należy zastanowić się, jaki zakres ochrony jest nam potrzebny oraz kogo powinno ona obejmować. 

Jeśli jedziemy całą rodziną możemy kupić jedną umowę ubezpieczenia turystycznego. Wówczas wszystkie osoby mają dokładnie taką samą ochronę. Jeśli jednak wśród nas jest osoba z trochę większym albo innym ryzykiem - np. taka, która jako jedyna będzie szusować na nartach - wówczas powinniśmy rozważyć kupienie więcej niż jednej umowy. Porównajmy dostępne opcje, by sprawdzić, co najbardziej nam odpowiada i co wychodzi najkorzystniej finansowo.

Czy powinniśmy pomyśleć o dodatkowym ubezpieczeniu w sytuacji, kiedy nasz syn/córka wyjeżdża na ferie? Większość uczących się dzieci jest objęta tzw. ubezpieczeniem szkolnym, czyli ubezpieczeniem następstw nieszczęśliwych wypadków. - Ono nie działa tylko w szkole, ono działa również w czasie ferii i wakacji, ale może ono nie obejmować wyjazdów zagranicznych, może też nie obejmować uprawiania sportów - zwrócił uwagę Tarczyński i po raz kolejny przypomniał, że zawsze należy dokładnie sprawdzić warunki ubezpieczenia.

Czy można się ubezpieczyć od wyłysienia? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.


piu.org.pl piu.org.pl

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku 

Prowadzenie: Marzena Kawa i Daniel Wydrych

Goście: Agnieszka Durska i Marcin Tarczyński (Polska Izba Ubezpieczeń)

Data emisji: 9.12.2019

Godzina emisji: 9.00-12.00

kk

Czytaj także

Śląska rolada, kluski i żur. Radzimy, jak je przygotować

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2019 17:40
Tradycyjna kuchnia śląska jest pracochłonna i czasochłonna, ale efekt murowany. Do tradycyjnych potraw należą żur, czarne kluski śląskie i rolada.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Parowozy to lokomotywy z duszą, trzeba o nie dbać jak o kobietę

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2019 15:04
Kolej to był jeden z podstawowych czynników rozwoju gospodarczego na świecie. W Polsce kolej miała pierwszorzędne znaczenie. Wiele miejscowości nie powstałoby, gdyby nie kolej, która otworzyła im okno na świat. Kolejowe zabytki gromadzi skansen w Chabówce.Dla miłośników kolejnictwa parowóz to wyjątkowa maszyną, o którą trzeba dbać.
rozwiń zwiń