Królowa polskiego driftu Karolina Pilarczyk w radiowej Jedynce

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2019 17:40
Jest nazywana królową polskiego driftu. Za kierownicą czuje się jak ryba w wodzie. Jeździ szybko i pewnie, lubi również się ślizgać. Karolina Pilarczyk, bo właśnie o niej mowa, odwiedziła radiową Jedynkę.
Audio
  • Umie tańczyć samochodem na lodzie (Jedynka/ Cztery Pory Roku)
Karolina Pilarczyk
Karolina PilarczykFoto: Karolina Pilarczyk / Youtube

Karolina Pilarczyk uprawia drifting, czyli precyzyjną jazdę poślizgami. Jak przyznaje, ten sport to nie tylko super zabawa dla zawodników, ale również piękne emocje dla publiczności, która obserwuje poczynania sportowców.

Nie miała sportowych tradycji w rodzinie

- Moja mama jest aktorką, tata informatykiem. Wyrosłam w środowisku bardziej informatyków, biznesmenów i nie za bardzo ktokolwiek był w stanie zaszczepić we mnie tą miłość oraz pokazać piękno motosportu i samochodów. Stąd wszystko odbyło się przez przypadek. Przez bardzo długi okres nie sądziłam, że będę miała jakikolwiek związek z samochodami - mówi Karolina Pilarczyk.

Okazało się jednak , że ma ogromny talent do tego sportu. Jest przecież podwójną mistrzynią Europy i pierwszą kobietą, która zdobyła licencję Polskie Federacji Driftingu oraz pierwszą Europejką, która uzyskała licencję Formula Drift, czyli najbardziej prestiżowej ligi na świecie.


Źródło: Karolina CK Pilarczyk / Youtube

Buduje samochody

Jest także kobietą, która buduje samochody.

- Uczestniczę w budowie, konstruowaniu, modyfikacji, bo to daje mi później duże możliwości i lepsze zrozumienie tego samochodu na torze - przyznaje gość Jedynki.

Jak panowie reagują, gdy przegrywają z kobietą? Dlaczego na swoje barwy wybrała kolor różowy? Czy samochody tańczą na lodzie?

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzą: Agnieszka KunikowskaGrzegorz Frątczak 

Gość: Karolina Pilarczyk (kierowca)

Data emisji: 11.12.2019

Godzina emisji: 10.16

DS

Czytaj także

O czym marzyliśmy będąc dziećmi, a o czym marzymy teraz?

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2019 12:15
Pretekstem do rozmowy na ten temat jest premiera "Wielkiej Księgi Marzeń" - książki zawierającej opowiadania 30. laureatów ogólnopolskiego konkursu literackiego dla uczniów szkół podstawowych. Jest to największa tego typu inicjatywa w kraju i w tegorocznej edycji konkursu wzięło udział ponad 10 000 dzieci. To największa tego typu inicjatywa w kraju.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jazda samochodem w zimie. Na co najbardziej trzeba uważać?

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2019 13:19
Reporter radiowej Jedynki Patryk Bedliński wybrał się do warszawskiego Automobilklubu - miejsca, które nie tylko zrzesza fanów i fanatyków motoryzacji, ale też miejsca, gdzie kierowcy amatorzy mogą doskonalić swoje umiejętności, także podczas warunków zimowych. 
rozwiń zwiń