X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Usłyszeć świat, usłyszeć Mirabelkę". Pomoc dla dzieci

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2019 12:52
Już dziś w Warszawie odbędzie się finał akcji "Usłyszeć świat, usłyszeć Mirabelkę". W jej ramach zbierane są fundusze na pomoc dzieciom z wadami słuchu. - Stowarzyszenie "Usłyszeć Świat" ma pod swoją opieką ponad 100 osób z całej Polski - mówi Anna Bukowska z Wydawnictwa Zielona Sowa, które organizuje wspomnianą akcję.
Audio
  • Akcja charytatywna dla dzieci z wadami słuchu (Jedynka/ Cztery Pory Roku)
Małgorzata Głogowska rozmawia z Paulą Kuchno
Małgorzata Głogowska rozmawia z Paulą KuchnoFoto: Stowarzyszenie Usłyszeć Świat / Facebook

Stowarzyszenie "Usłyszeć Świat" istnieje od 2000 roku. Pod swoimi skrzydłami ma w tej chwili dzieci i młodzież z terenu całego kraju. Są to osoby niedosłyszące lub niesłyszące. Stowarzyszenie zajmuje się rehabilitacją dzieci. Dzięki systematycznej rehabilitacji w ośrodku, a także dzięki codziennej pracy w domu, pod okiem rodzica, podopieczni mają szansę na niemalże normalne funkcjonowanie.

- Gaja urodziła się całkowicie niesłysząca i w tej chwili jest obustronnie zaimplantowana. Zaczęła rehabilitację w stowarzyszeniu, gdy miała 3,5 miesiąca i do tej pory czas uczestniczymy w zajęciach. Jesteśmy pod opieką cudownych pań. Jest to też mozolny proces rehabilitacji - opowiada Paula Kuchno, mama 3,5-letniej Gai.

Pomoc ze strony wydawnictwa

W pomoc stowarzyszeniu zaangażowało się Wydawnictwo Zielona Sowa, organizując akcję charytatywną, której beneficjentami będą podopieczni stowarzyszenia.

- Stowarzyszenie zdecydowanie potrzebuje doposażenia sal dydaktycznych. Byliśmy tam kilkakrotnie i rzeczywiście wystrój jest bardzo ubogi. Każde krzesło jest z zupełnie z innej parafii. Brakuje często podstawowych rzeczy - tłumaczy Anna Bukowska.

Wybrano "Mirabelkę"

Akcja została związana z książką "Mirabelka" autorstwa Cezarego Harasimowicza. Cały dochód z aukcji ma być przekazany na rzecz podopiecznych stowarzyszenia "Usłyszeć Świat".

- Pomyślałem, że jest to idealna okoliczność do tego, żeby przedstawić dzieciom "Mirabelkę". Żeby spróbowały oczami wyobraźni porozmawiać z "Mirabelką" - mówi Cezary Harasimowicz.

Finał akcji odbędzie się dziś (12.12) o godz. 18.00 w Galerii Młociny w Warszawie.

Dlaczego wybór wydawnictwa i stowarzyszenia padł akurat na "Mirabelkę"? Jak można pomóc?

Zapraszamy do wysłuchania całego materiału.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku 

Prowadzą: Agnieszka KunikowskaRoman Czejarek

Reporterka: Małgorzata Głogowska

Data emisji: 12.12.2019

Godzina emisji: 10.20

DS

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Siedzący tryb życia jako czwarta przyczyna zgonów na świecie

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2019 13:30
Wiele godzin za biurkiem lub w samochodzie sprowadza na nas poważne problemy zdrowotne. Siedzący tryb życia określany jest przez WHO (Światową Organizację Zdrowia) jako czwarta przyczyna zgonów na świecie. Jakie są pierwsze niepokojące objawy będące konsekwencją siedzącej pracy?   
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przemoc w szkołach? Bądź kumplem, nie dokuczaj!

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2019 14:07
Blisko połowa dzieci w polskich szkołach doświadcza poniżania, ośmieszania czy wyśmiewania. Powoli codziennością staje się niszczenie rzeczy innych uczniów czy zamykanie kolegów lub koleżanek w toaletach. Protestują przeciwko temu znani sportowcy, tacy jak Robert Lewandowski, Jakub Błaszczykowski czy Wojciech Szczęsny, którzy włączyli się w kampanię społeczną "Bądź kumplem, nie dokuczaj!".
rozwiń zwiń