"Usłyszeć świat, usłyszeć Mirabelkę". Pomoc dla dzieci

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2019 12:52
Już dziś w Warszawie odbędzie się finał akcji "Usłyszeć świat, usłyszeć Mirabelkę". W jej ramach zbierane są fundusze na pomoc dzieciom z wadami słuchu. - Stowarzyszenie "Usłyszeć Świat" ma pod swoją opieką ponad 100 osób z całej Polski - mówi Anna Bukowska z Wydawnictwa Zielona Sowa, które organizuje wspomnianą akcję.
Audio
  • Akcja charytatywna dla dzieci z wadami słuchu (Jedynka/ Cztery Pory Roku)
Małgorzata Głogowska rozmawia z Paulą Kuchno
Małgorzata Głogowska rozmawia z Paulą KuchnoFoto: Stowarzyszenie Usłyszeć Świat / Facebook

Stowarzyszenie "Usłyszeć Świat" istnieje od 2000 roku. Pod swoimi skrzydłami ma w tej chwili dzieci i młodzież z terenu całego kraju. Są to osoby niedosłyszące lub niesłyszące. Stowarzyszenie zajmuje się rehabilitacją dzieci. Dzięki systematycznej rehabilitacji w ośrodku, a także dzięki codziennej pracy w domu, pod okiem rodzica, podopieczni mają szansę na niemalże normalne funkcjonowanie.

- Gaja urodziła się całkowicie niesłysząca i w tej chwili jest obustronnie zaimplantowana. Zaczęła rehabilitację w stowarzyszeniu, gdy miała 3,5 miesiąca i do tej pory czas uczestniczymy w zajęciach. Jesteśmy pod opieką cudownych pań. Jest to też mozolny proces rehabilitacji - opowiada Paula Kuchno, mama 3,5-letniej Gai.

Pomoc ze strony wydawnictwa

W pomoc stowarzyszeniu zaangażowało się Wydawnictwo Zielona Sowa, organizując akcję charytatywną, której beneficjentami będą podopieczni stowarzyszenia.

- Stowarzyszenie zdecydowanie potrzebuje doposażenia sal dydaktycznych. Byliśmy tam kilkakrotnie i rzeczywiście wystrój jest bardzo ubogi. Każde krzesło jest z zupełnie z innej parafii. Brakuje często podstawowych rzeczy - tłumaczy Anna Bukowska.

Wybrano "Mirabelkę"

Akcja została związana z książką "Mirabelka" autorstwa Cezarego Harasimowicza. Cały dochód z aukcji ma być przekazany na rzecz podopiecznych stowarzyszenia "Usłyszeć Świat".

- Pomyślałem, że jest to idealna okoliczność do tego, żeby przedstawić dzieciom "Mirabelkę". Żeby spróbowały oczami wyobraźni porozmawiać z "Mirabelką" - mówi Cezary Harasimowicz.

Finał akcji odbędzie się dziś (12.12) o godz. 18.00 w Galerii Młociny w Warszawie.

Dlaczego wybór wydawnictwa i stowarzyszenia padł akurat na "Mirabelkę"? Jak można pomóc?

Zapraszamy do wysłuchania całego materiału.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku 

Prowadzą: Agnieszka KunikowskaRoman Czejarek

Reporterka: Małgorzata Głogowska

Data emisji: 12.12.2019

Godzina emisji: 10.20

DS

Czytaj także

Siedzący tryb życia jako czwarta przyczyna zgonów na świecie

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2019 13:30
Wiele godzin za biurkiem lub w samochodzie sprowadza na nas poważne problemy zdrowotne. Siedzący tryb życia określany jest przez WHO (Światową Organizację Zdrowia) jako czwarta przyczyna zgonów na świecie. Jakie są pierwsze niepokojące objawy będące konsekwencją siedzącej pracy?   
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przemoc w szkołach? Bądź kumplem, nie dokuczaj!

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2019 14:07
Blisko połowa dzieci w polskich szkołach doświadcza poniżania, ośmieszania czy wyśmiewania. Powoli codziennością staje się niszczenie rzeczy innych uczniów czy zamykanie kolegów lub koleżanek w toaletach. Protestują przeciwko temu znani sportowcy, tacy jak Robert Lewandowski, Jakub Błaszczykowski czy Wojciech Szczęsny, którzy włączyli się w kampanię społeczną "Bądź kumplem, nie dokuczaj!".
rozwiń zwiń