Zaproś cudzoziemskiego studenta na Święta

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2019 12:30
Już po raz czwarty z taką inicjatywą wyszły władze Uniwersytetu Łódzkiego. Podczas akcji "Gość na Gwiazdkę" pracownicy, studenci, absolwenci Uczelni zapraszają do siebie na Święta zagranicznych studentów. 
Audio
  • Zaproś cudzoziemskiego studenta na Święta (Cztery pory roku/Jedynka)
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjne Foto: Shutterstock

Na Uniwersytecie Łódzkim studiuje rekordowa liczba studentów zza granicy - ponad trzy tysiące. Wielu z nich nie może sobie pozwolić na daleką podróż do domu, dlatego dzięki akcji "Gość na Gwiazdkę" mają oni okazję zaznać rodzinnej, ciepłej atmosfery w domach i przy okazji poznać najlepsze polskie tradycje. - My wszystkich obcokrajowców, którzy przyjeżdżają do nas traktujemy jak rodzinę. Często są z krajów odległych, zupełnie innych kultur i staramy się troszeczkę ich oswoić z naszą kulturą - mówił Paweł Spiechowicz, rzecznik Uczelni. 


"Podziel się dobrocią"

W 2016 roku – podczas pierwszej edycji "Gościa na Gwiazdkę" – Wigilię wspólnie z polskimi rodzinami spędziło 19 studentów z zagranicy. Rok później statystyki skoczyły w górę aż czterokrotnie. Ponad 50 polskich rodzin przyjęło u siebie prawie 90 studentów. Idzie nam coraz lepiej, ale chętnych wciąż jest dużo więcej niż gospodarzy. Studentom z zagranicy po prostu Wigilia bardzo się podoba i wielu chciałoby wziąć w niej udział, zwłaszcza będąc bardzo daleko od swojego domu w czasie Świąt. - Studenci zapraszani są na tradycyjny obiad wigilijny, żeby poznali nasze tradycje i nasze przepyszne dania świąteczne - mówiła  Weronika Ćmielowska z Biura Współpracy z Zagranicą UŁ. 

Zapraszamy do wysłuchania całego nagrania.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzą: Marzena Kawa, Roman Czejarek 

Data emisji: 23.12.2019 r. 

Godzina emisji: 11.24

ans

Czytaj także

Karp nie musi cierpieć

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2019 13:14
- Karpie są przykładem zwierząt w stosunku do których prawo w okresie okołoświątecznym łamane jest na skalę masową - mówi w "Czterech porach roku" Karolina Kuszlewicz, rzecznik ds. ochrony zwierząt w Polskim Towarzystwie Etycznym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ryby warto jeść nie tylko od święta. Które wybierać, żeby nie szkodzić środowisku?

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2019 12:38
Zawarte w nich kwasy omega-3 to samo zdrowie, dlatego jak najczęściej powinny lądować na naszych talerzach. Najpierw jednak, zanim rybę kupimy, powinniśmy sprawdzić skąd pochodzi i jak jest łowiona. Jak zatem kupować ryby odpowiedzialnie?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Duda politykiem, którego Polacy najchętniej zaprosiliby na święta

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2019 15:09
25,8 proc. Polaków zaprosiłoby na kolację wigilijną prezydenta Andrzeja Dudę - tak wynika z sondażu IBRiS dla Wirtualnej Polski. Na drugim miejscu znalazł się premier Mateusz Morawiecki z wynikiem 19,6 proc.
rozwiń zwiń