X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Piosenki 95-lecia Polskiego Radia". Na kogo by zagłosował Krzysztof Herdzin?

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2020 13:18
- Zagłosowałbym na starsze piosenki. Jestem taki old fashioned - powiedział muzyk. W ramach jubileuszowego plebiscytu Polskiego Radia, które w tym roku świętuje swoje 95-lecie, do końca stycznia Słuchacze mogą wybierać swoje ulubione piosenki spośród 95 wskazanych przez dziennikarzy.
Audio
  • "Piosenki 95-lecia Polskiego Radia". Na kogo by zagłosował Krzysztof Herdzin? (Cztery pory roku/Jedynka)
Kompozytor, dyrygent i aranżer Krzysztof Herdzin w studiu Jedynki
Kompozytor, dyrygent i aranżer Krzysztof Herdzin w studiu JedynkiFoto: W. Kusiński/ PR

Dziennikarze muzyczni Jedynki, Dwójki, Trójki i Czwórki wybrali 95 polskich piosenek spośród wszystkich kompozycji powstałych w latach 1925-2019. W głosowaniu biorą udział utwory sprzed II wojny światowej, kompozycje z czasów PRL-u, okresu transformacji, a wreszcie najnowsze przeboje muzyki popularnej.

Na liście są klasyki: "Ada, to nie wypada" Alberta Harrisa, "Powróćmy jak za dawnych lat" Toli Mankiewiczówny, "Miłość ci wszystko wybaczy" Hanki Ordonówny czy "Odrobinę szczęścia w miłości" Stefana Witasa. Lata 70. reprezentują m.in.: Maryla Rodowicz, Czesław Niemen, Andrzej Zaucha, Zbigniew Wodecki, Marek Grechuta i Skaldowie. Nie brak wielkich szlagierów lat 80. i 90. w wykonaniu m.in.: Kultu, Ayi RL, Republiki, Brygady Kryzys, Lady Pank, Oddziału Zamkniętego, Lombardu czy Hey. Z kolei najnowsze pokolenie artystów reprezentują: Brodka, Krzysztof Zalewski oraz Taconafide.

Zasady zabawy są proste - jeden głos to jeden punkt. Głosować można wyłącznie na specjalnej, jubileuszowej stronie 95.polskieradio.pl. Wybrany utwór można wskazać raz dziennie. Zwycięskie kompozycje (wyniki poznamy 1 lutego) otrzymają nie tylko status ulubionych piosenek 95-lecia, ale również "drugie życie" dzięki nowym aranżacjom Adama Sztaby i Krzysztofa Herdzina.

Jestem old fashioned

plebiscyt.jpg
Plebiscyt Piosenki 95-lecia Polskiego Radia

- Poczułem się niezwykle wyróżniony, że to właśnie do mnie Polskie Radio zwróciło się z tą propozycją - podkreślił w Programie 1 Polskiego Radia Krzysztof Herdzin. Dodał, że z Adamem Sztabą bardzo się lubią, choć jako artyści są zupełnie różni.

W rozmowie z Jolantą Fajkowską (cały wywiad zostanie wyemitowany w audycji "Już taki jestem" 23 stycznia o godz. 21.35) muzyk zapytany, na jaką piosenkę sam by zagłosował, odpowiedział, że wybrałby jakąś starszą. - Z racji tego, co rozbrzmiewało w moim domu i co mnie ukształtowało, cenię sobie utwory z lat 50. i 60. - powiedział.  - Na liście jest "Deszcz", coś Kabaretu Starszych Panów, jest Jerzy Abratowski. Zobaczymy. Chciałbym wziąć na warsztat jakieś takie utwory, które mają bardzo piękne harmonie, mają melodię, są małymi dziełami sztuki - wytłumaczył.

Zapytany, jak na tę chwilę sobie wyobraża pracę nad kompozycjami z plebiscytu wskazał, że chciałaby, aby nowe wersje poruszyły odbiorców. - Takie jest założenie numer jeden - zaznaczył. - Myślę, że mam jakiś zaczyn własnego stylu. To, co piszę, jako aranżer, kompozytor, to jest odbicie tego, jak postrzegam świat. Jak działa moja wyobraźnia. Inspiruję się rzeczami, które nigdy się nie starzeją - muzyką impresjonistyczną, Ravelem, Debussym, tym, co pisała Grażyna Bacewicz, Dymitr Szostakowicz - wyjaśnił.

Regulamin plebiscytu i formularz do głosowania na stronie: 95.polskieradio.pl.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku 

Prowadzą: Sława Bieńczycka i Roman Czejarek 

Data emisji: 10.01.2020

Godzina emisji: 9.00 - 12.00

kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak