Joanna Glogaza: obserwuję powrót do gier towarzyskich

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2020 11:47
- Z jednej strony chcemy spędzać więcej czasu z bliskimi, a z drugiej takie gry doskonale się sprawdzają w sytuacjach, gdy chcemy poznać nowe osoby, na przykład na imprezach integracyjnych - wskazała gość Programu 1 Polskiego Radia.
Audio
  • Joanna Glogaza: obserwuję powrót do gier towarzyskich (Cztery pory roku/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: LightField Studios/shutterstock.com

. 

Joanna Glogaza, po niezliczonych godzinach spędzonych na rodzinnych rozgrywkach oraz bogata o doświadczenia z warsztatów improwizacji, podjęła się misji wyselekcjonowania i zgromadzenia w jednym miejscu najciekawszych gier. W efekcie powstała książka "W to mi graj! 97 gier, dzięki którym wygrasz w życie towarzyskie".

Według gościa radiowej Jedynki, znajomość gier towarzyskich przydaje się nie tylko wtedy, gdy chcemy po prostu ciekawie spędzić czas z bliskimi, ale także wyratuje nas z niezręcznych sytuacji - ożywi sztywną randkę, drętwą domówkę lub dłużącą się w nieskończoność imprezę integracyjną. 

- Już zwykła biała kartka daje dużo możliwości - podkreśliła Glogaza. Możemy ją wykorzystać do gry w takie klasyki, jak Państwa-Miasta, statki czy kółko i krzyżyk.

Rozmówczyni Agnieszki Kunikowskiej i Daniela Wydrycha zwróciła uwagę, że nie musimy się trzymać sztywnych reguł, zasady gier możemy modyfikować pod nasze zapotrzebowanie, czy preferencje. - Na przykład do Państwa-Miasta możemy dodać nowe kategorie, dla nas istotne - wyjaśniła.

Glogaza zaznaczyła, że gry dobrze się sprawdzają na imprezach, na których nie wszyscy goście się znają albo na imprezach integracyjnych. - Gry pozwalają szybciej przełamać lody i poznać drugiego człowieka - oceniła.

W audycji wypróbowaliśmy kilka gier. Zapraszamy do wysłuchania nagrania! 

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku 

Prowadzą: Agnieszka KunikowskaDaniel Wydrych

Gość: Joanna Glogaza (autorka książki "W to mi graj! 97 gier, dzięki którym wygrasz w życie towarzyskie")

Data emisji: 29.01.2020

Godzina emisji: 9.00-10.00

kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kobiety płaczą, mężczyźni krzyczą. Jak okazujemy emocje w pracy?

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2020 12:50
- Skrajności nie są dobre. Nie możemy tłumić swoich emocji, nie możemy też ich wyrażać w przesadzony sposób. Jedno jest pewne - pokazywać je trzeba, ponieważ pełnią one ważną funkcję informacyjną dla innych - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia psycholog Monika Dreger.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jeśli w sieci jest coś za darmo, to... internauta

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2020 14:13
Nasze dane osobowe to cenny towar, wielokrotnie udostępniany dalej za duże pieniądze. Dziś przypada Europejski Dzień Ochrony Danych Osobowych. Jak nie sprzedać się w internecie?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jakie hisotrie kryje w sobie słynny Dzwon Zygmunt?

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2020 12:40
Słychać go nawet w promieniu 20 kilometrów, a do jego rozkołysania potrzeba kilkunastu dzwonników. Niesłychane, że słynny Dzwon Zygmunt mieszczący się w Katedrze na Wawelu ma już 500 lat. 
rozwiń zwiń