Koncerty online. Grzech Piotrowski: pierwsza transmisja była z telefonu

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2020 13:34
Jednym ze skutków pandemii koronawirusa, jest odwoływanie kolejnych wydarzeń muzycznych. Artyści jednak nie poddają się. - Nagrywam solowe koncerty, które transmituję online przez Facebooka - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Grzech Piotrowski. Lider zespołu World Orchestra założył specjalny kanał "Sztuka w czasach zarazy".
Audio
  • Rozmowa z Grzechem Piotrowskim (Cztery Pory Roku/ Jedynka)
Grzech Piotrowski
Grzech PiotrowskiFoto: W. Kusiński / PR

Kolejne firmy ograniczają swoją działalność z powodu zagrożenia koronawirusem, coraz więcej osób pracuje zdalnie, inni muszą czekać na opanowanie pandemii i powrót do pracy. Kłopoty dotykają również muzyków, którzy nie mogą organizować koncertów.

- Artyści zostali odcięci od wszelkich źródeł zarobku. Jeżeli ta sytuacja minie za miesiąc albo dwa, pewnie większość z państwa wróci do pracy, a my muzycy i całe środowisko związane z nami, będzie odwoływać koncerty już do końca wakacji. De facto nikt nie chce podpisać z nami umowy na jesień. To może zaowocować tym, że w 2020 roku praktycznie nie będziemy mieli żadnych koncertów - komentuje Grzech Piotrowski, muzyk, kompozytor, producent muzyczny i saksofonista.

"Sztuka w czasach zarazy"

Gość Jedynki przyznaje, że w związku z zaistniałą sytuację postanowił organizować koncerty online. W tym celu utworzył na Facebooku stronę "Sztuka w czasach zarazy".

- Mamy w Warszawie klub jazzowy Six Seasons, który oczywiście jest zamknięty na cztery spusty. Postanowiliśmy, że przychodzę do niego, nagrywam solowe koncerty, które transmituję online przez Facebooka. Musiałem przejść przez pięciodniowy kurs, jak to zrobić, ale okazało się, że da się i wszystkie informacje są dostępne w internecie. Moja pierwsza transmisja była z telefonu, druga również, ale przy trzeciej udało się połączyć mikser koncertowy oraz profesjonalne mikrofony z komputerem. Zrobiliśmy taką transmisję, gdzie jakość dźwięku była już bardzo wysoka - mówi Grzech Piotrowski.

To taka mikrotelewizja

"Sztuka w czasach zarazy", jak przyznaje Grzech Piotrowski, w pewien sposób zaczyna pełnić rolę mikrotelewizji. Na kanale można posłuchać m.in. Rafała Rutkowskiego i jego "Bajki dla dorosłych" czy "Dobranocki" w wykonaniu aktora Tomasza Borkowskiego. Są też przewidziane premiery utworów, koncerty i wiele innych wydarzeń online.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadziła: Agnieszka Kunikowska 

Gość: Grzech Piotrowski (muzyk)

Data emisji: 25.03.2020

Godzina emisji: 9.22

DS

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Zostań w domu". Propozycje Programu 1 Polskiego Radia na środę

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2020 13:14
W tym trudnym czasie, kiedy wszyscy zostajemy w domach, zapraszamy do słuchania Programu 1 Polskiego Radia, który specjalnie dla swoich Słuchaczy, przygotował wiele ciekawych audycji.
rozwiń zwiń