Koronawirus. Sport liczy straty

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2020 12:41
Sport obecnie ma przede wszystkim wymiar komercyjny. Szczytne idee barona Pierre’a de Coubertina odeszły do lamusa, a liczy się w znacznej mierze pieniądz. Dlatego teraz, kiedy w czasach zarazy wszystkie (poza Białorusią) państwa w Europie wstrzymały rozgrywki, nie są rozgrywane międzynarodowe zawody i ligi wszyscy liczą straty. 6 kwietnia to Światowy Dzień Sportu.
Audio
  • Adam Godlewski o skutkach zarazy w sporcie (Cztery pory roku/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: LAWJR/Pixabay

77. Tour de Pologne pod znakiem zapytania? Lang: już nigdy nie będzie tak, jak było

Czesław Lang, dyrektor generalny Tour de Pologne Czesław Lang, dyrektor generalny Tour de Pologne

Kluby liczą straty
W piłce nożnej wstrzymane są rozgrywki w poszczególnych krajach, jak też masowo oglądane przez kibiców za pośrednictwem przede wszystkim telewizji ligi takie jak Liga Mistrzów, czy Liga Europy. I nikt nie wie, kiedy zostaną wznowione. Wszystkie federacje, zarówno europejska, jak i krajowe chcą dokończyć rozgrywki właśnie z uwagi na ewentualne straty materialne.

- Inaczej stacje telewizyjne, które kupiły prawa do transmisji nie wypłaca klubom pieniędzy - mówi Adam Godlewski, dziennikarz sportowy. A to daje początek całemu łańcuszkowi, bo klubu nie mają jak opłacić piłkarzy i pracowników. W Wimbledonie nie odbędzie się turniej tenisowy, pierwszy raz od czasów wojny.

Błaszczykowski i Lewandowski dali przykład
Choć kryzys pokazał też inną twarz sportowców, którzy część swych zarobków przekazali na walkę z koronawirusem. Przykład dali Kuba Błaszczykowski i Robert Lewandowski. Dopiero potem w ich ślady poszły gwiazdy piłki nożnej i innych dyscyplin sportu Adam Godlewski prognozuje, ze do końca roku powinniśmy zapomnieć o większości imprez sportowych. Podkreśla, że na przyszły rok zostały przełożone Igrzyska Olimpijskie w Tokio. A trudno sobie wyobrazić rozgrywanie zawodów bez kibiców.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Daniel Wydrych

Gość: Adam Godlewski (dziennikarz sportowy)

Data emisji: 6.04.2020 r. 

Godzina emisji: 11.23

ag


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Koronawirus. Kto jest w grupie ryzyka? Co to są choroby współistniejące?

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2020 11:02
- W przypadku wielu chorób infekcyjnych, wirusowych i bakteryjnych, szczególnie narażone są osoby starsze, ale nie tylko - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia dr Michał Sutkowski, prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piłkarski świat się zatrzymał, na Białorusi wciąż grają. "Martwimy się, ale mamy odgórne polecenia"

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2020 12:35
Wszystkie europejskie ligi wstrzymały rozgrywki w związku z pandemią koronawirusa. Ostatnią, która gra i stara się udawać, że wszystko jest w normie, jest białoruska ekstraklasa. Coraz głośniej o sytuacji mówią sami piłkarze. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zamknięte gabinety stomatologiczne. Co zrobić, gdy boli nas ząb?

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2020 11:38
W związku z epidemią wiele gabinetów dentystycznych zawiesiło lub znacząco ograniczyło świadczenie usług. Gdzie szukać pomocy? Odpowiedzi na to pytanie poszukała dla Słuchaczy Programu 1 Polskiego Radia reporterka Monika Gosławska.
rozwiń zwiń