Koronawirus. Biologia z blondynką

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2020 12:10
Nauczycielka z Żychlina w Wielkopolsce Joanna Gadomska prowadzi na swoim Facebooku, na Youtubie i na kanale "Biologia z blondynką" lekcje biologii dla każdego, czyli dla uczniów i ich rodziców lub nawet dziadków. Wirtualne lekcje to jeden z wielu sposobów na epidemię koronawirusa.
Audio
Joanna Gadomska
Joanna GadomskaFoto: archiwum prywatne

Joanna Gadomska naświetla temat, a także wyjaśnia na co należy zwrócić uwagę podczas samodzielnej nauki w domu. Dla odbiorców ma wiele różnych propozycji, jedną z nich jest biologiczna gra o neurony. - Jest to edukacyjna gra skierowana do moich uczniów, aby czas, kiedy siedzimy w domu, wykorzystali na naukę - mówi Programowi 1 Polskiego Radia.

Wszystkim, młodym i starszym, proponuje zabawę pod hasłem "Kreatywne sposoby na nudę z biologią w tle". Każdego ranka stara się publikować zadanie, które polega na przykład na zabawie z klockami, czy ułożeniu największej liczby słów na jakiś temat. Do wszystkich prac stara się używać to, co jest w domu, aby nie trzeba było wychodzić na zewnątrz. Mogą to być zakrętki od słoików, czy plastikowe kapsle do butelek.

Ponieważ wielu dorosłych obecnie pracuje zdalnie z domu Joanna Gadomska ma dla nich propozycję, która polega na tym, że codziennie po południu lub w godzinach wieczornych publikuje zadania, polegające na wyłapaniu jakiś błędów, odszukaniu jakiś szczegółów, policzeniu pewnych elementów. Z satysfakcją odnotowuje, że coraz więcej osób rozwiązuje te zadania i dzieli się wynikami, a od niej domagają się kolejnych zadań.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Przygotował: Maciej Oswald

Gość: Joanna Gadomska (nauczycielka  biologii)

Data emisji: 7.04.2020

Godzina emisji: 10.14

ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Muzea historyczne XX wieku - wirtualne zwiedzanie z przewodnikiem

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2020 09:09
W audycji "Cztery pory roku" - nie ruszając się z domu - wybieraliśmy się do muzeum.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koronawirus. "Trzeciego dnia kwarantanny domowej przychodzi kryzys"

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2020 13:41
Kwarantanna to izolacja osób zdrowych, które miały styczność z osobami chorymi lub podejrzewanymi o zakażenie koronawirusem. Trwa 14 dni, ale o jej długości decyduje lekarz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zamknięte gabinety stomatologiczne. Co zrobić, gdy boli nas ząb?

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2020 11:38
W związku z epidemią wiele gabinetów dentystycznych zawiesiło lub znacząco ograniczyło świadczenie usług. Gdzie szukać pomocy? Odpowiedzi na to pytanie poszukała dla Słuchaczy Programu 1 Polskiego Radia reporterka Monika Gosławska.
rozwiń zwiń