"Ochronna Paczka dla Powstańca" w trosce o bezpieczeństwo Bohaterów

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2020 12:21
W czasie pandemii koronawirusa osoby starsze potrzebują szczególnej pomocy. Inicjatorzy akcji BohaterON przy wsparciu PKN Orlen zorganizowali akcję "Ochronna Paczka dla Powstańca", dzięki której blisko 1400 Powstańców Warszawskich otrzyma środki ochrony osobistej. 
Audio
  • Akcja "Ochronna Paczka dla Powstańca" (Cztery pory roku/Jedynka)
plakat wydarzenia
plakat wydarzenia Foto: mat. promocyjne

- Paczka zawiera m.in. płyn do dezynfekcji rąk, maseczki wielokrotnego użytku, z filtrami, chirurgiczne, rękawice ochronne - wylicza Agnieszka Łysiuk - Krajewska, organizatorka akcji. 

Specjalny numer telefonu

Organizatorzy akcji BohaterON dodatkowo uruchamiają specjalny numer telefonu, pod którym Powstańcy mogą zadzwonić, kiedy będą potrzebować pomocy lub poczują się samotni. - To jest taki telefon bezpieczeństwa, żeby nasi Bohaterowie mieli poczucie, że jesteśmy otwarci na to, żeby im pomagać nie tylko w okolicach 1 sierpnia - zaznacza Agnieszka Łysiuk-Krajewska. - Myślimy o nich cały rok i chcemy, żeby wiedzieli, że po drugiej stronie telefonu ktoś jest i odbierze - dodaje. 


Gość audycji podkreśla, że do każdej paczki dołączony jest list i dokładna instrukcja obsługi. - Obok wszystkich materiałów ochronnych jest list ze wspomnianym numerem telefonu, instrukcja jak używać maseczek, płynu do dezynfekcji, rękawic. Dołączone są także ogólne zasady bezpieczeństwa zalecane przez Ministerstwo Zdrowia w czasie pandemii koronawirusa - wyjaśnia Agnieszka Łysiuk-Krajewska. 

***

Paczki dla Powstańców są dostarczane przez profesjonalną firmę kurierską. - Kurierzy zaopatrzeni w potrzebne rękawice i maseczki dostarczają paczki bezpośrednio do domów. Podejmują oni dwie próby - mówi gość audycji. - Powstańcy zostali uprzedzeni w części przez nas i przez media więc spodziewają się tych przesyłek - dodaje. 

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Roman Czejarek

Gość: Agnieszka Łysiuk-Krajewska (organizatorka akcji)

Data emisji: 14.04.2020 r. 

Godzina emisji: 9.20

ans 


Czytaj także

"Proszę o pamięć o starszych i samotnych". Apel prezydenta w związku z akcją #zostańwdomu

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2020 18:54
"Proszę o pamięć o starszych i samotnych" - zaapelował na Twitterze prezydent Andrzej Duda w związku z zaleceniem ograniczenia wychodzenia z domu spowodowanym koronawirusem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kwarantanna potęguje samotność. Szlachetna Paczka uruchomiła specjalną infolinię

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2020 13:26
- W Polsce jest 5 mln gospodarstw jednoosobowych, to oznacza, że co czwarty nasz sąsiad wraca do pustego domu - wynika z "Raportu o samotności", przygotowanego przez Szlachetną Paczkę, która uruchomiła także specjalną infolinię "Dobre słowa - telefon dla seniorów".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Od czwartku nakaz zasłaniania twarzy. W części mazowieckich aptek nie kupisz maseczki

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2020 06:42
Od najbliższego czwartku - 16 kwietnia - wszyscy będziemy zobowiązani do zakrywania twarzy w miejscach publicznych. To skutek nowych przepisów. Sprawdziliśmy, czy w aptekach w Warszawie i okolicach można kupić maseczki. W niektórych aptekach ich brakuje, w innych - szczególnie poza Warszawą - maseczki są, w cenie od 2,50 zł za sztukę.
rozwiń zwiń