Kurierzy w trakcie epidemii. "Teraz nasza rola jest szczególna"

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2020 11:55
- Nie narzekamy na brak pracy - podkreślił w Programie 1 Polskiego Radia Marek Wiktor, kurier z 20-letnim stażem. Jak ocenił, w ostatnim czasie jest o 30 do 50 proc. więcej przesyłek do dostarczenia.
Audio
  • Kurierzy w trakcie epidemii. "Teraz nasza rola jest szczególna" (Cztery pory roku/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: smile23/shutterstock.com

Rozmówca Małgorzaty Głogowskiej zwrócił uwagę, że obecnie zdecydowania większość paczek to drobne przesyłki do klientów indywidualnych - głównie żywność, środki higieny. - Firmy są pozamykane, ludzie pracują zdalnie, jest mniej przesyłek biznesowych - zauważył i dodał, że choć pracy jest więcej, to doręczanie odbywa się w sposób bezproblemowy, bo wszyscy są w domach.

Klienci indywidualni wolą nie odbierać przesyłek twarzą w twarz, z ręki do ręki. Proszą o pozostawienie paczek pod drzwiami, na wycieraczce, ewentualnie na portierniach czy w budkach ochrony. - Klienci starają się dbać o swoje bezpieczeństwo. Gdy ten kontakt jest nieunikniony, witają kuriera w maskach, rękawiczkach - wskazał.

Marek Wiktor powiedział, że również firmy kurierskie i sami kurierzy dbają o bezpieczeństwo. - Mamy maski, rękawiczki, przyłbice. Stosujemy żele odkażające. Odbiorcy otrzymują prośbę SMS-em, by poinformowali o tym, że są objęci kwarantanną - wymienił. Zaapelował, by starać się nie wybierać opcji za pobraniem, by płacić od razu, przez internet. Jeśli nie ma takiej możliwości - zapłaćmy kurierowi kartą płatniczą, a nie gotówką.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku 

Prowadzi: Sława Bieńczycka

Reportaż: Małgorzata Głogowska

Data emisji: 17.04.2020

Godzina emisji: 9.00 - 12.00

kk

Zobacz więcej na temat: Sława Bieńczycka kurier
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak