"Robię sobie remont" czyli majsterkowanie nie tylko dla mężczyzn

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2020 13:20
Awaria spłuczki, odpadający kafelek, dziura w ścianie? Napraw to sama! "Robię sobie remont. Dziewczyński poradnik" to książka, dzięki której kobieta łatwo chwyci za narzędzia i pokocha majsterkowanie! 
Audio
  • "Robię sobie remont" czyli majsterkowanie nie tylko dla mężczyzn (Cztery pory roku/Jedynka)
okładka książki
okładka książki Foto: mat. promocyjne

Płeć nie ma znaczenia 

Kobiety też mogą posługiwać się wiertarką, zawieszać lampy, skręcać regały, tapetować mieszkanie, a nawet przyklejać płytki w łazience. Szczególnie jeśli mają przed sobą ten wyjątkowy, ilustrowany poradnik.

Jego autorki krok po kroku pokazują swoim czytelniczkom, jak wykonać podstawowe naprawy w domu, tłumaczą, jak prawidłowo wiercić, wbijać gwoździe i piłować oraz doradzają, jak wyposażyć skrzynkę z narzędziami. Piszą o tym najprościej jak się da i zachęcają wszystkie panie do czerpania radości z samodzielnego majsterkowania. 

- Zaczynamy od podstaw: jak wyposażyć swoją skrzynkę z narzędziami, żeby mieć to pod ręką i oswoić się z pewnym nazewnictwem, żeby pójść do marketu budowlanego i wiedzieć czego szukamy, w jakim rozmiarze i na co zwrócić uwagę - mówi Joanna Kubikowska, współautorka poradnika. - Dajemy cenne wskazówki, jeśli chodzi o jakość narzędzi, które posłużą nam na lata - dodaje. 

źródło: Fundacja Feminoteka/Youtube


Wymiana spłuczki, naprawienie syfonu? To nie problem! 

Poradnik jest stworzony dla osób początkujących, dlatego bardzo szczegółowo są tłumaczone podstawy. W rozdziale "Prąd, woda ogrzewanie" znajdziemy praktyczne porady, jak kobieta samodzielnie może naprawić spłuczkę czy wymienić syfon w umywalce. - Dużo osób ma przed tym barierę, że coś nie wyjdzie i że trzeba wezwać specjalistę, jednak to są bardzo proste mechaniczne czynności, z którymi można się oswoić - podkreśla Joanna Kubiakowska. 

Gość audycji radzi, aby przy naprawianiu zacząć od czynności mniejszego ryzyku, np. przekręcanie uchwytu. - To są czynności, które nie wiążą się z poważnym ryzykiem, a każdy sukces buduje pewność siebie - dodaje. 

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Roman Czejarek 

Gość: Joanna Kubiakowska (współautorka poradnika) 

Data emisji: 21.04.2020 r. 

Godzina emisji: 11.16

mat. prasowe/ans 

Czytaj także

Kształcenie on-line. Tylko nauka czy sprawdziany również?

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2020 12:35
- Dyrektor szkoły w porozumieniu z nauczycielem, uwzględniający refleksje i opinie rodziców, powinien zaproponować taki tryb oceniania ucznia. Podpowiedzią może być zmiana na ocenianie kształtujące i dostosowanie wewnątrzszkolnego systemu oceniania do bieżącej sytuacji - mówiła w "Czterech porach roku" Anna Ostrowska, rzecznik prasowy MEN. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zwolnienia z pracy? Kobieta w ciąży jest bezwzględnie chroniona

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2020 15:35
W dobie epidemii koronawirusa nie brakuje pytań dotyczących prawa pracy. Kto zachowa posadę, a kto utraci stanowisko? Czy pracodawca ma obowiązek do wypłaty wynagrodzeń, gdy w firmie jest przestój? 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bohaterki w czepkach, czyli nasze polskie pielęgniarki

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2020 09:00
Lekarze, ratownicy, pielęgniarki oraz pielęgniarze. Służby medyczne walczą dziś na pierwszej linii frontu. Przybliżając wspaniałe postacie polskich pielęgniarek, Maryna Miklaszewska i Magdalena Merta dedykują audycję wszystkim współczesnym pielęgniarkom.
rozwiń zwiń