Koronawirus w Polsce. Czy dzieci wyjadą w tym roku na kolonie?

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2020 13:22
Dla wielu dzieci kolonie czy obóz to jedyna szansa na letni wypoczynek. Czy w obecnej sytuacji zorganizowane wyjazdy dla dzieci dojdą do skutku?
Audio
  • Lato inne niż wszystkie (Cztery pory roku/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: springtime78/Shutterstock

Minister edukacji Dariusz Piontkowski na antenie Programu 1 Polskiego Radia powiedział, że być może uda się zorganizować letnie kolonie i obozy. Szef MEN zaznaczył, że rozmawia z organizacjami harcerskimi oraz organizatorami wypoczynku o normach bezpieczeństwa sanitarnego, które pozwoliłby na zorganizowanie grupowych wyjazdów.

czytaj więcej
wakacje-lato-free-shut-1200.jpg
Odpoczywaj w Polsce bezpiecznie!

- Może w ograniczonej formie, jakieś kolonie, czy obozy harcerskie uda się zorganizować. Wydaje się, że skoro są już uruchomione hotele, jest możliwy taki wypoczynek indywidualny i turystyka indywidualna, to być może da się w jakiejś formule zorganizować taki wyjazd grupowy dla młodzieży - mówił minister.

"Widać pierwsze ruchy"

Jak mówi w "Czterech porach roku" w Programie 1 Polskiego Radia socjolog z Wyższej Szkoły Bankowości w Bydgoszczy dr Tomasz Marcysiak, który organizuje także obozy sportowe dla młodzieży, widać już pierwsze ruchy ze strony organizacji turystycznych, które proponują pewne rozwiązania, żeby bezpiecznie te wakacje przeprowadzić. - Są też pewne ruchy ze strony Kuratoriów Oświaty - dodaje i zaznacza, że kolejna obawa to wzrost kosztów dla organizatorów, co odbić się może na cenach wyjazdów. 

- Ci, którzy udostępniają ośrodki wypoczynkowe będą prawdopodobnie musieli zmniejszyć liczbę osób w pokoju. Będą musieli wyposażyć, nie wiem czy pokoje, ale na pewno stołówki czy większe sale, w jakieś urządzenia, które będą dezynfekować powietrze. Pewnie nikt im tego za darmo nie da, więc są to kolejne koszty - wyjaśnia. 

Zapraszamy do wysłuchania całego nagrania. 

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku 

Prowadzi: Daniel Wydrych 

Materiał: Maciej Oswald

Data emisji: 11.05.2020

Godzina emisji: 9.15

kh

Czytaj także

Zmiany w placówkach oświatowych. Czy w szkołach funkcjonują "zerówki"?

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2020 11:48
- Mówiliśmy o tym, że od 6 maja mogą funkcjonować przedszkola i żłobki, ale też oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych. Natomiast na chwilę obecną niewiele samorządów się zdecydowało na ten krok - mówi w "Czterech porach roku" Anna Ostrowska, rzecznik MEN. 
rozwiń zwiń