Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju zaprasza!

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2020 13:48
Program 1 Polskiego Radia wspólnie ze słuchaczami tworzy listę 100 najwspanialszych atrakcji turystycznych w Polsce. W tym tygodniu na pierwszym w miejscu Turystycznej Listy Przebojów PL w kategorii "Historia" znalazło się Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju. 
Audio
  • A ty byłeś już w Muzeum Papiernictwa w Duszniku-Zdroju? (Cztery pory roku/Jedynka)
Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju
Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-ZdrojuFoto: Shutterstock/Dziajda

czytaj więcej
hotel pokój 1200 free
Wypoczynek w hotelu lub pensjonacie w czasie epidemii

- Od 4 maja jesteśmy czynni i udostępniamy ekspozycję zwiedzającym - mówi w Programie 1 Polskiego Radia dyrektor Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju dr Maciej Szymczyk i dodaje, że wprowadzone zostały limity osób wpuszczanych na konkretne terminy, które zarezerwować można przez telefon.

- Wszystkich zwiedzających serdecznie prosimy o to aby dzwonili pod numer na stronie internetowej i zapowiedzieli swoją wizytę - mówi gość Jedynki i dodaje, że przewodnicy nie oprowadzają niestety obecnie zwiedzających, ale skorzystać można z audioguide'ów które można pobrać także ze strony internetowej.

Po konsultacjach z sanepidem, Muzeum udostępnia nie tylko sale muzealne, ale również czerpalnię. - Każdy zwiedzający, jeżeli zechce, będzie mógł wziąć udział w czerpaniu papieru i wykonać własną kartkę papieru, którą następnie zabierze na pamiątkę - mówi dr Szymczyk. 

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku 

Prowadzi: Sława Bieńczycka

Gość: dr Maciej Szymczyk (dyrektor Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju)

Data emisji: 15.05.2020

Godzina emisji: 11.

kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak