Koronawirus a uroda. Bezpieczna wizyta u kosmetyczki

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2020 12:57
Od poniedziałku (18 maja) salony kosmetyczne ponownie są czynne, ale pod warunkiem, że zachowana jest odległość 2 metrów między stanowiskami, a jeśli nie ma takiej możliwości, muszą one być oddzielone ekranami ochronnymi.
Audio
  • Bezpieczna wizyta u kosmetyczki (Cztery pory roku/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Shutterstock/Serhii Bobyk

czytaj więcej
shutterstock_restauracja 1200.jpg
Bary, kawiarnie i restauracje znowu otwarte!

Według wytycznych dla branży beauty przygotowanych przez Ministerstwo Rozwoju i GIS, dla bezpieczeństwa klientów pracownicy noszą specjalistyczny strój adekwatny do wykonywanego zabiegu, np. fartuch jednorazowy lub tekstylny prany w min. 60 stopniach C, a także nosić maseczkę ochronną i/lub przyłbicę albo gogle.

Pracownicy obowiązkowo noszą też rękawiczki przy wykonywaniu usługi (zmieniane każdorazowo po wykonaniu usługi) - jeśli rodzaj wykonywanego zabiegu na to pozwala.

Punktualność

Z kolei wytyczne dla klientów salonów kosmetycznych przewidują, że na zabiegi - umawiane jedynie telefonicznie lub przez internet - wolno przychodzić bez osób towarzyszących.  - Poczekalnie są zamknięte - podkreśla w Programie 1 Polskiego Radia doradca ministra rozwoju Julian Żelaznowski.

- Klienci gabinetów kosmetycznych i kosmetologicznych proszeni są o punktualne przybycie na wizytę. To bardzo ważne z punktu widzenia czasu pracy gabinetów - mówi z kolei Członek Zarządu Izby Kosmetologów Justyna Gorlicka-Kruk. 

czytaj więcej
fryzjer1200.jpg
Salony fryzjerskie wznawiają pracę

Zakaz korzystania z telefonów

Klienci muszą zasłaniać nos i usta oraz do nosić rękawiczki ochronne - jeśli to możliwe ze względu na rodzaj wykonywanego zabiegu. Klienci nie mogą korzystać z telefonów komórkowych w trakcie wykonywania usługi ponieważ, jak zaznacza Julian Żelaznowski, są one siedliskiem wirusów i bakterii.

Justyna Gorlicka-Kruk uspokaja klientów, aby nie bali się korzystać z zabiegów w sprawdzonych gabinetach. - Posiadamy 14-tysięczną grupę kosmetologów-przedsiębiorców i podkreślali oni, że te rozwiązania zaproponowane przez nas w wytycznych stosują właściwie od lat. 


PAP/Maria Samczuk PAP/Maria Samczuk

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Agnieszka Kunikowska

Data emisji: 20.05.2020

Godzina emisji: 10.23

kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Uzdrowiska wznowią działalność. Minister zdrowia podał konkretną datę

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2020 11:59
Od 15 czerwca zostaną uruchomione uzdrowiska. Minister zdrowia Łukasz Szumowski zapowiedział na konferencji prasowej, że osoby ze skierowaniem do uzdrowisk będą poddawane testom na koronawirusa.
rozwiń zwiń