Słuchowisko "W Jezioranach" świętuje 60. urodziny!

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2020 17:38
Dokładnie 29 maja 1960 roku Program 1 Polskiego Radia wyemitował całkiem nowe słuchowisko "W Jezioranach". Audycja przygotowywana przez Teatr Polskiego Radia opowiada historię rodziny Jabłońskich, która mieszka w fikcyjnej miejscowości niedaleko Puław.
Audio
  • Słuchowisko "W Jezioranach" ma już 60 lat (Jedynka/ Cztery pory roku)
Nagrywanie słuchowiska W Jezioranach
Nagrywanie słuchowiska "W Jezioranach"Foto: Marek Ławrynowicz/Polskie Radio

- Słuchowisko podobno wymyślił ówczesny prezes Radiokomitetu Włodzimierz Sokorski. Doszedł do wniosku, że jak miasto ma swoich Matysiaków, to wieś też musi mieć swoje. Zebrano najsłynniejsze głosy, zatrudniono Teatr Polskiego Radia i zaczęto nagrywać. Chwyciło! - mówi Roman Czejarek.

"W Jezioranach" można było usłyszeć tak znane głosy jak m.in. Zygmunta Kęstowicza, Janusza Paluszkiewicza, Artura Barcisia, Teresy Lipowskiej, Franciszka Pieczki czy Henryka Talara.

Mimo że wieś Jeziorany była fikcyjną miejscowością, niektórzy próbowali szukać jej na mapie Polski.

Najbliższy odcinek zostanie wyemitowany już w niedzielę (31.05) o godz. 13.15. Będzie to 3060. odsłona popularnego słuchowiska.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku 

Prowadził: Roman Czejarek 

Data emisji: 29.05.2020

Godzina emisji: 10.45

DS

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Andrzej Brzoska: Teatr Polskiego Radia to sztuka dla wybranych

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2019 11:28
27 marca przypada Międzynarodowy Dzień Teatru. To święto m.in. Teatru Polskiego Radia, który od ponad 90 lat zajmuje się produkcją i emisją słuchowisk według oryginalnych scenariuszy i adaptacji radiowych dramatów scenicznych, powieści, reportaży i poezji. 
rozwiń zwiń