Mielno szykuje się do sezonu. To będą inne wakacje niż zwykle

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2020 13:30
Jest jednym z najpiękniejszych miejsc nad polskim morzem. W "Czterech porach roku" zawitaliśmy do Mielna, gdzie sezon wakacyjny, z uwagi na epidemię koronawirusa, będzie wyglądał nieco inaczej niż w latach ubiegłych. 
Audio
  • Przygotowania do wypoczynku nad polskim morzem cz. 1 (Cztery pory roku/Jedynka)
  • Przygotowania do wypoczynku nad polskim morzem cz. 2 (Cztery pory roku/Jedynka)
Mielno
MielnoFoto: Shutterstock/FStockLuk

Jedne z najpiękniejszych plaż  w Polsce 

Mielno, miasto w północno-zachodniej Polsce, stanowi jeden z najbardziej atrakcyjnych nadmorskich kurortów w Polsce. Corocznie do tego niewielkiego miasta przybywają setki turystów. W tym roku mając na uwadze trwającą pandemię organizatorzy wypoczynku przygotowując się do sezonu muszą przestrzegać zaleceń ze strony służb sanitarnych. - Jesteśmy przygotowani do zastosowania się do rekomendacji ze strony GIS w tegorocznym sezonie - deklaruje Mirosława Koza z Urzędu Miasta w Mielnie. 

Gość audycji gwarantuje, że na terenie gminy Mielno powstanie aż 14 kąpielisk.- Trwa nabór na ratowników medycznych, panujemy zatrudnić ok. 75 osób - informuje Mirosława Koza. - Ratownicy będą wyposażeni w środki ochrony indywidualnej i po każdej interwencji ratowników będzie dezynfekowany sprzęt ratowniczy - zapewnia. 


Bezpieczeństwo priorytetem! 

Przy wejściach na okoliczne plaże zamontowane zostaną specjalne tablice informujące o konieczności zachowania dystansu społecznego wobec osób postronnych. - O dystansach społecznych, wymogach sanitarnych będziemy przypominać w specjalnych komunikatach słownych. Będą one podawane przez radiowęzeł oraz przez samych ratowników o określonych godzinach - informuje rozmówczyni Romana Czejarka. 

Gość audycji przypomina, że to głównie od turystów zależy, jak będzie wyglądać tegoroczny wypoczynek w nadmorskim kurorcie. - Wierzymy w zdrowy rozsądek naszych gości i turystów, którzy w tym roku muszą wykazać się ogromną odpowiedzialnością - dodaje. 


Nie tylko turystyka

Nadmorskie kurorty przygotowując się do sezonu wakacyjnego kładą nacisk na kulturę. Anna Ledochowicz z Centrum Kultury w Mielnie mówi, że turyści nie zostaną, mimo obowiązujących obostrzeń,  do końca pozbawieni atrakcji. - Konieczność zachowania dystansu społecznego to jest największa bariera w organizowaniu imprez kulturalnych - podkreśla - Będzie funkcjonowało kino samochodowe na kilku parkingach, przy głównych ulicach. To jeden z naszych pomysłów na mieleńskie lata artystyczne, które od lat organizujemy - zdradza Anna Ledochowicz. 

***

W "Czterech porach roku" wybraliśmy się w podróż po różnych zakątkach kraju - w miejsca, które po długiej przerwie wart odwiedzić. Dowiedzieliśmy się, gdzie jest jeden z najpiękniejszych skansenów w Polsce. Spotkaliśmy się również z kolekcjonerami nietypowych przedmiotów - traktorów czy długopisów. 


Zapraszamy do wysłuchania całej audycji. 

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku 

Prowadzi: Roman Czejarek 

Goście: Mirosława Koza (Urząd Miasta Mielno), Anna Ledochowicz (Centrum Kultury w Mielnie), Leszek Nowak (kolekcjoner traktorów), Dorota Bogdanowicz, p. Czesław (kolekcjoner, Skansen Taboru Kolejowego w Chabówce), Agnieszka Gawron-Kłosowska (Stowarzyszenie Centrum Słowian i Wikingów "Wolin-Jomsborg-Wineta"), Bernard Jesionowski (starszy kustosz, Muzeum Zamkowe w Malborku) 

Data emisji: 6.06.2020 r. 

Godzina emisji: 9-12

ans 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Darłowo - morze, piasek, królowie i książęta

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2018 15:18
W długi majowy tydzień odwiedziliśmy jedno z najpiękniejszych polskich nadmorskich miast - Darłowo. Mieszkańcy podkreślają, że to królewskie miasto, bo tam się urdził i tam zmarł iostatni Wiking Bałtyku i jednocześnie pierwszy playboy Europy - król Eryk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tropem polskich śladów na świecie

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2020 14:52
Podróżnik Krzysztof Puternicki przejechał wiele kontynentów. Specjalizuje się w samotnych wyprawach, a jego ulubione miejsce to Afryka Równikowa. Jesienią zeszłego roku rozpoczął wyprawę tropem polskich śladów. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Weekend w Polsce. Atrakcje turystyczne znów dostępne dla zwiedzających

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2020 14:20
W sobotnich "Czterech porach roku" w Programie 1 Polskiego Radia mówiliśmy o parkach, zamkach, muzeach, które po długiej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa znów stają przed nami otworem.
rozwiń zwiń