Koronawirus w Polsce. Nowe zasady organizacji targów

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2020 13:26
Od 6 czerwca organizowane mogą być targi, ale musi się to odbywać zgodnie z określonymi wytycznymi, które na celu mają m.in. zwiększenie bezpieczeństwa i ochrony zdrowia wszystkich uczestników targów oraz pracowników obsługujących wydarzenia.
Audio
  • Zasady organizacji targów (Cztery pory roku/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/engel.ac

- Limit dotyczący targów, konferencji, kongresów, dużych szkoleń wynosi: jedna osoba na cztery metry kwadratowe, czyli taki limit, który pozwala nam zachować dystans dwóch metrów pomiędzy uczestnikami - mówi w poradniku "Koronawirus - co musisz wiedzieć" w Programie 1 Polskiego Radia doradca ministra rozwoju Julian Żelaznowski.

czytaj więcej
koronawirus sluzby policja pap 1200.jpg
Jak koronawirus zmieni świat i nasze życie?

Bilety tylko online

Z kolei, jak mówi prezes Polskiej Izby Przemysłu Targowego Beata Kozyra, odległości między stoiskami wystawienniczymi powinny wynosić minimum 3 metry.  - Nie mamy większych ograniczeń, jeśli chodzi o organizację przestrzeni. Zasłony z pleksi muszą być jedynie w punktach obsługi typu szatnia, czy punkt informacyjny, ale tylko wtedy, gdy nie można tam zachować bezpiecznej odległości 2 metrów - wyjaśnia.

👉 Na co pozwala rozporządzenie? Jak surowe są wytyczne? Czy branża targowa jest przygotowana do organizacji bezpiecznych...

Opublikowany przez Polska Izba Przemysłu Targowego Poniedziałek, 8 czerwca 2020

Każda osoba przebywająca w przestrzeni wystawienniczej powinna mieć zasłonięta usta i nos. Dodatkowo, w pierwszej fazie odmrażania targów, bilet wstępu na wydarzenie będzie można zakupić wyłącznie drogą internetową.  - Będzie to związane również z rejestracją uczestników targów. Są wytyczne, żeby osoby chcące uczestniczyć w targach jako zwiedzający rejestrowali się, wypełniali formularz rejestracji, który będzie zawierał obowiązkową deklarację epidemiologiczną - mówi Beata Kozyra.

Wystawcy, w miarę możliwości, powinni udostępnić gościom materiały targowe w wersji online. - W kwestii ulotek nie ma żadnych zakazów, natomiast żeby zminimalizować źródła rozprzestrzeniania się koronawirusa wystawcy otrzymają takie zalecenia od organizatorów aby jednak zrezygnować z roznoszenia ulotek. Myślę, że to zrozumiałe, żeby źródeł niosących ze sobą zagrożenie było jak najmniej i myślę, że tutaj z tą wyrozumiałością wystawców się spotkamy - zaznacza prezes Polskiej Izby Przemysłu Targowego.

czytaj więcej
samolot.jpg
Latanie podczas epidemii. Jakie zasady obowiązują na lotnisku i w samolocie?

Dwie drogi komunikacji

Podczas targów wyznaczone zostaną także odrębne drogi komunikacji dla uczestników wydarzenia – jedna dla gości wchodzących na teren targów, druga dla wychodzących, w celu zminimalizowania bliskiego kontaktu między nimi.

Zapewniona powinna zostać także bezpieczna przestrzeń dla gości oczekujących na wejście na teren targów.

❗️Z ostatniej chwili, jeszcze ciepłe 👉 WYTYCZNE DLA TARGÓW! 👇

Opublikowany przez Polska Izba Przemysłu Targowego Czwartek, 4 czerwca 2020

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku 

Prowadzi: Agnieszka Kunikowska

Data emisji: 10.06.2020

Godzina emisji: 10.22

kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Minister zdrowia: dostosowujemy rygory i wymogi do dynamicznie zmieniającej się epidemii

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2020 09:10
- Ten wirus, jego ilość, sposób i miejsce rozprzestrzeniania są bardzo zmienne. Dostosowujemy więc rygory i wymogi do dynamicznie zmieniającej się epidemii - powiedział w środę minister zdrowia Łukasz Szumowski.
rozwiń zwiń